12 вересня Минайський водозабір можуть відключити за борги

У четвер зранку електрики відключили від електропостачання об’єкти КП “Водоканал м. Ужгород”: адмінкорпус, гараж, абонентський відділ, механічну майстерню. Причина — борг підприємства за електроенергію, який на 29 серпня становив 1 млн. 189 тис. грн. Як прокоментував директор Водоканалу Юрій Омельяненко, борг виник через те, що у серпні за послуги водопостачання та водовідведення сплатили тільки 68 відсотків абонентів, хоча до підняття тарифів оплата була практично стовідсотковою. Наразі борг частково сплачений, але якщо його не погасити повністю, електропостачання буде різко знижене, або й припинене повністю. Принаймні вже 12 вересня електрики погрожують відключити Минайський водозабір.


Слід додати, що коли Водоканал подавав свої обгрунтування на нові тарифи до Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області, один кВт електроенергії з ПДВ коштував 51 коп. У серпні 1 кВт коштував 61 коп., а у вересні вже 64 коп. Нова ціна на електроенергію у тарифах Водоканалу не закладена. До того ж, удвічі подорожчали коагулянти, якщо у березні вагон коштував 83 тис. грн., то тепер — 143 тис. грн. Раніше одного вагона коагулянтів вистачало на три місяці, але через літні зливи доводилося витрачати по вагону в місяць. З огляду на ці чинники, підприємство буде змушене знову готувати матеріали до Державної інспекції з контролю за цінами стосовно перегляду нових тарифів. Борги населення ситуацію тільки погіршують, адже виходить, що вони обов’язково повертаються, тільки вже у підвищених тарифах. Наразі ж через борги населення може зупинитися Минайський водозабір, а місто на невизначений термін залишитися без води.
Clipnews.info
Коментар з приводу відключення енергопостачання з директором Ужгородського КП „Водоканал” Юрієм Омельяненко у видеоролику

admin