Заступник губернатора Закарпаття стверджує, що не бив священика

Нагадаємо, конфлікт виник 25 липня, коли із Закарпаття вирушала делегація вірників до Києва на урочисті заходи, присвячені 1020-річчю хрещення Русі.
Попович пояснив ситуацію так: «Ми везли до Києва близько 200 вірників і наперед формували списки бажаючих через строгі вимоги охорони. Та у день від’їзду до обласного центру прибули 12 осіб з Великого Бичкова (Рахівський район) на чолі із священиком Готою, яких не було у списках, і намагалися зайти в автобус. Я пояснив їм чітко, що жодна людина, якої нема у переліку, не поїде. По-перше, це вимога охорони, а по-друге, не було місць. Тобто в автобусі залишалися місця, але вони були відведені тим, хто підсідав по дорозі, наприклад, у Мукачеві, куди з інших районів ближче приїхати, ніж до Ужгорода. Я стояв на вході до автобуса, а священик грубо намагався пройти в салон. Потім заявив, що я його вдарив у живіт, але це неправда. Він затримав виїзд групи на 40 хвилин, а мене звинуватив у служінні Московському патріархату і кричав, що вимагатиме мого звільнення. Він навіть написав заяву до міліції, але побоїв донині не зняв, бо ж їх нема. Я їм і тоді казав, що не буду підпорядковуватися екзальтованим людям, які хочуть поламати весь порядок».

Натомість місцевий БЮТ заперечує належність Поповича до цієї політичної сили, підозрюючи у конфлікті спробу політичної дискредитації.

«Попович Михайло Андрійович виключений з лав партії „ВО „Батьківщина” 27 квітня 2006 р. постановою Президії Політради за діяльність несумісну із званням члена партії. Крім того, у зв’язку з невходженням до фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді Поповича рішенням Ради Блоку від 30 червня 2008 р. позбавлено депутатського мандату. Відтак, аби уникнути усіляких непорозумінь, вкотре наголошуємо, що блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко», до якого входять партія «ВО «Батьківщина», ПРП та УСДП, в Закарпатській обласній раді представлений однойменною фракцією Блоку Юлії Тимошенко. Так звану фракцію «Батьківщина» утворили ті особи, які пройшовши до облради за списками БЮТ, не увійшли до фракції, а підтримали утворення так званої «широкої коаліції» за що й були позбавлені членства в партії. Відтак фракція «Батьківщина» в Закарпатській обласній раді не має жодного стосунку до Блоку Юлії Тимошенко. Щодо самого факту побиття священика, то БЮТ засуджує будь-які прояви насилля. Розслідуванням вищезгаданого інциденту мають займатися правоохоронці, й у разі підтвердження причетності до нього вищезгаданого чиновника, він має понести найсуворіше покарання», — йдеться у заяві обласного БЮТу.
Нагадаємо, облорганізація ВО «Свобода» надіслала звернення Президенту і Прем’єр-міністру, в якому вимагає звільнити з посади Поповича за «жорстоке побиття» священика.


ZIK

admin