Заробітчанина вбили компаньйони

На це повідомлення до місця пригоди терміново виїхала слідчо-оперативна група Мукачівського райвідділу міліції. Перший огляд вказав — небіжчик чоловічої статі, віком 40-45 років. П’ять колото-різаних ран в області грудної клітини, перелом лобної кістки черепа засвідчували насильницьку смерть. Кухонний ніж та камінь зі слідами речовини бурого кольору схожої на кров були виявлені неподалік від трупа. Висновком проведеної судово-медичної експертизи було: смерть наступила внаслідок комбінованої травми голови та тулуба, відкритої черепно-мозкової травми. Оперативно-розшуковими заходами закарпатські слідчі швидко встановили особу загиблого — 49-річний донеччанин на ім’я Вадим.
Рідний брат загиблого, що прибув до Мукачева на впізнання трупа, розповів, що Вадим нещодавно придбав у кредит автомобіль «Деу-Нексіа». Борги перед банком вимагали пошуку додаткових видів заробітку. Випадкові знайомі запропонували Вадимові налагодити власний бізнес на Закарпатті, де в них, так би мовити, «усе схоплено». Довірливий автовласник погодився на примарну пропозицію…
Автомобіль був знайдений працівниками ДАІ в Ужгороді. Клубок вбивства на березі річки почали розплутувати. Згодом оперативники карного розшуку встановили й інші обставини кульмінації цієї жахливої події.
Коли ж подорож з Донецька до Закарпаття завершилася, приїзд до західної України вирішили відсвяткувати пікніком на березі річки. Стомлений від довгої дороги водій швидко зморився й заснув. Аж тут його «компаньйони» перетворилися на жорстоких вбивць. Спочатку камінням по голові, а потім кухонним ножем, вони безжалісно вбили сплячого Вадима.
Затримані за скоєння вбивства 30-річний дніпропетровчанин Денис та 24-річний донеччанин Дмитро підмовили довірливого випадкового знайомого до поїздки його автомобілем у Закарпаття. Їх привабив новесенький автомобіль «Деу». Свій задум заволодіння «сталевим конем» вони й здійснили у зоні відпочинку за селищем Лісарня Мукачівського району. Автомобіль вони швидко продали за 1000 доларів США. Кілька разів у Донецьку та Харкові вбивцям вдавалося втекти «з-під носа» слідчих. Але затримані всередині серпня у Вінниці, підозрювані вже на першому допиті зізналися у скоєному злочині. Та й речовий доказ — мобільний телефон «Соні-Еріксон», що свого часу належав вбитому Вадиму, був яскравим свідченням скоєного вбивства.
Наразі підозрюваних у вбивстві затримано за статтею 115 Кримінально-Процесуального Кодексу України. Вони утримуються в ізоляторі тимчасового тримання мукачівського міськвідділу УМВС.

Олег Сидоренко, Департамент карного розшуку МВС України

admin