Закарпаття отримало перший великий гуманітарний вантаж з-за кордону — з Угорщини

Загалом протягом 25-29 липня внаслідок паводку в області було підтоплено 27 населених пунктів, у воді опинились 2093 дворогосподарства, 1323 будинки, понад 4555 гектарів сільгоспугідь. За оперативними даними, зруйновано 19 будинків (у Рахівському районі), ще 57 потребують капітального ремонту, а 1247 – поточного. Зруйновано 6 автомобільних мостів, ще 8 – пошкоджено, крім того, зруйновано і пошкоджено 115 пішохідних мостів і містків, знищено понад 26 км берегоукріплень, 66,8 км автодоріг та 1,14 км водозахисних дамб тощо. Відбулися зсуви ґрунту у 4 місцях. На ранок суботи 2 серпня залишались підтопленими будинки в с. Грушево Тячівського району. Загалом за ці дні було відселено близько 800 чоловік. На сьогодні зі всіма населеними пунктами є зв’язок і транспортне сполучення, забезпечено енергопостачання. Наразі екологічних ризиків в області не виявлено.
Мешканцям постраждалих районів, залежно від категорії, виплачують матеріальну допомогу.
Потерпілі райони Закарпаття почали отримувати гуманітарну допомогу. Наразі в на благодійні рахунки надійшло понад 277,6 тисячі гривень, зокрема 100 тисяч від Донецької облдержадміністрації, 70 тисяч 622 гривні – від профспілок Пенсійного фонду Дніпропетровської області, 5 тис. 128 грн. – фонду майна Автономної Республіки Крим, а також від ужгородця – 610 гривень.
У суботу, 2 серпня в м. Загонь (Угорщина) відбулась передача великого гуманітарного вантажу від уряду Угорщини на суму близько 650 тисяч доларів США. В 7 каміонах – зокрема складові для реконструкції та розширення спільної українсько-угорської системи АІВС “Тиса”, 5 комплектів гідронасосів, копрова установка та компресор, медичне обладнання і препарати тощо.
Допомога закарпатцям від країн, областей України, благодійних фондів та небайдужих людей тільки починає надходити.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА

admin