Закарпатський екватор оздоровчого сезону

В інформації секретаря комісії Сергія Баранчикова зазначалося, що з початку літнього сезону з організаційно-фінансовою участю профспілок оздоровлено 7,2 тис. дітей, у тому числі 1,4 тис. – з-за меж області. На ці цілі з коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виділено близько 2,3 млн.грн., що більше, ніж у попередні роки.
Більшість галузевих профспілок ефективно використовують кошти Фонду соцстраху, виділені на оздоровлення дітей. Серед інших джерел фінансування – кошти господарників, профспілкового бюджету, батьківська доплата тощо. Найбільше дітей працівників своїх галузей оздоровили обласні організації профспілок працівників освіти і науки (Василь Балаж), охорони здоров’я (Микола Колесник), культури (На-талія Товтин), державних установ (Марія Петечук), профорганізаціями Закарпатської філії ВАТ «Укр-телеком» (Петро Паук), УДППЗ «Укрпошта» (Василь Гецко), профкомами, що знаходяться в профобслуговуванні облпрофра-ди. Найбільш завантаженими є дитячі оздоровчі заклади «Водограй», «Колосок», «Вогник», «Трембіта», «Мрія», «Барвінок»,
«Зв’язківець», «Білочка» та інші. З ініціативи галузевих профспілок працівників освіти і науки, культури, охорони здоров’я, лісового господарства, торгівлі, громадського харчування та послуг, автотранспорту та шляхового господарства відправлені організовані групи дітей на відпочинок до моря — в оздоровчих закладах Херсонської, Одеської, Миколаївської областей – усього близько 600 юних закарпатців.
Разом з тим, у виступах голови обласної оздоровчої комісії профспілок Василя Захарця, членів комісії Ольги Фазикош, Марії Петечук, Василя Нікітчука, Ярослава Афтанаса та інших йшлося про проблеми в організації оздоровлення дітей, й зокрема, ефективне використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, недостатню завантаженість окремих дитячих оздоровчих закладів, порушення, які були виявлені в оздо-ровницях працівниками контролюючих органів, підбір кадрів вихователів, необхідність постійного контролю за дітьми під час літнього відпочинку, посилення уваги до питань охорони життя та здоров’я відпочиваючих тощо. З обговореного питання прийнято відповідне рішення.

Василь Сергійчук, Ужгород

admin