ЗАКАРПАТСЬКІ ДІТИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ БЕЗ ДОГЛЯДУ, БО БАТЬКИ НА ЗАРОБІТКАХ АБО ВМИРАЮТЬ

На сьогодні таких дітей на обліку у міській службі у справах дітей 40 (у районі—65), ще 9 дітей – потерпілих від жебракування, до якого їх змушували рідні батьки. Такі дані оприлюднили на засіданні круглого столу „Партнерство ЗМІ та громадських, державних установ у попередженні торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції” Таміла Івасюк, начальник служби у справах дітей Хустського міськвиконкому.
80 хустських дітей позбавлені батьківського піклування і кожного року ця цифра збільшується, кажуть фахівці. До кінця цього року таких дітей буде 110-155. Одна з причин — чимало батьків просто помирає. Чимало малих закарпатців страждає від того, що батьки їдуть на заробітки — загалом по області таких дітей понад 6 тисяч.
Начальник служби у справах дітей Хустського району Любов Вайнраух підкреслює, що у їх компетенції тільки ініціювати притягнення до відповідальності «турботливих» батьків та проведення роз’яснювальної роботи. «Є такі батьки, з якими до обіду ще не можна говорити, а після обіду вже не можна»,– каже Любов Вайнраух. Соціальні служби потребують активної підтримки дільничних міліціонерів. Інна Сабадош, керівник закарпатської громадської жіночої організації «Веста», організатор круглого столу повідомила, що у вересні організація розпочинає серію тренінгів для дільничних інспекторів.
Учасники заходу наголошували також на тому, що у Хусті склалася надзвичайна ситуація із жебраками, які просто заполонили центр міста і щодня виходять на вулиці, як на роботу. Місцеві жителі вже рідко потрапляють на гачок до різного рожу прохачів, які таким чином активно провадять свій бізнес. Зате приїжджих та мешканців сіл району жебракам розжалобити легко.

Прес-клуб реформ

admin