Закарпатська повінь — на фотографіях

Про це перший заступник голови правління НСФХУ Валерій Левіщенко повідомив сьогодні, 15 серпня на прес-конференції з нагоди відкриття фотовиставки-конкурсу “УКРАЇНО МОЯ, УКРАЇНО – 2008”.
“Цей цікавий, актуальний, широкий проект про повінь та ліквідацію наслідків стихійного лиха в 6 областях Західної України ми разом з фоторепортерами УКРІНФОРМу плануємо реалізувати вже у жовтні-листопаді цього року”, – зазначив Валерій Левіщенко. Він уточнив, що вже найближчим часом на сайтах УКРІНФОРМу та НСФХУ буде оголошено конкурс на прийом робіт на цю виставку.
За словами Валерія Левіщенка, в найближчих планах НСФХУ також проведення документальної виставки, присвяченої Голодомору 1932-33 рр. на Україні. “Вона складатиметься з 75 фотографій, які ми розшукали в архівах. 50 з них – документальні, тих років. Решта розповідають про відзначення в Україні роковин Голодомору, показують живих свідків та історичні місця”, – сказав він.
Поза тим, за словами Валерія Левіщенка, НСФХУ готується до проведення Міжнародного фотосалону, що відкриється у Львові 16 вересня ц.р. “До салону вже надійшло понад 5 тисяч робіт з усього світу. Це проект під назвою “З любов’ю до жінки”, який пройде під егідою Міжнародної федерації фотомистецтв при ЮНЕСКО (ФІАП), в роботі якої активну участь бере і Національна спілка фотохудожників України”, — сказав він.
Як поінформував заступник головного редактора журналу “Photographer” Олександр Жилін, в Україні проводяться три міжнародних салони під егідою ФІАП – два у Рівному і один у Львові. “Ми маємо також 62 члени цієї престижної організації. Серед них, зокрема, такі відомі у світі фотохудожники, як Євген Комаров та Олександр Бусленко, — це люди, які сприяють іміджу України на міжнародному рівні”, – сказав він.
Олександр Жилін наголосив, що розвиток фотомистецтва в Україні потребує активної підтримки держави та благодійних фондів і меценатів. “За роки незалежності, зокрема, реально існуючі три сотні дитячих фотогуртків не отримали від держави жодної реальної підтримки – вони тримаються на ентузіазмі членів НСФХУ, які просто не можуть покинути цих дітей”, – наголосив він.
О.Жилін закликав представників ЗМІ привернути увагу можновладців та благодійників до необхідності розвитку дитячої фотографії в Україні, де кожен гурток потребує як мінімум одної хорошої цифрової дзеркальної камери, набору об’єктивів і комп’ютера. “Ці талановиті діти, багато з яких отримують найвищі призи на міжнародних конкурсах і в майбутньому поповнюють ряди Спілки фотохудожників, стають теле- та кінооператорами, заслуговують на цей наспростіший і дуже цікавий вид творчості”, — наголосив він.

Укрінформ

admin