За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнули 405 закарпатських посадовців

Саме про це йшлося днями на колегії КРУ в Закарпатській області, під час якої підводили підсумки роботи служби за січень-червень 2008 року. Як прозвучало під час засідання, управлінням забезпечено належний рівень виконання завдань щодо здійснення державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна.
Загалом протягом І півріччя 2008 року КРУ в Закарпатській області перевірено 195 підприємств, установ та організацій. Фактично в кожному з них (а це 194) працівниками КРУ встановлені порушення фінансово-господарської дисципліни, попри те, що за аналогічний період минулого року порушення були встановлені лише у 84 відсотках від перевірених об’єктів.
Якщо детальніше проаналізувати структуру порушень, то серед них, в основному, такі. Зокрема, на 121 об’єкті виявлені недоотримання (втрати) фінансових ресурсів на загальну суму 2,6 млн. грн. (торік такий показник становив 1,5 млн. грн.). У 166 підприємствах, установах та організаціях працівниками управління встановлені незаконні, нецільові витрати та недостачі на загальну суму 7,5 млн. грн. Незаконні витрати виявлені на 160 підприємствах, установах та організаціях на загальну суму 6,9 млн. грн., (за І півріччя минулого року — 6,7 млн. грн.). Крім того, 29 підприємствах, установах та організаціях встановлені факти проведення витрат не за цільовим призначенням на загальну суму 626,9 тис.
Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлено на 150 об’єктах контролю на суму 99,6 млн. грн., що майже на 25 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року (74,2 млн. грн.)
За результатами контрольних дій працівників КРУ вдалося повернути до бюджетів фінансових ресурсів на суму 1,5 млн. грн.
За результатами проведених контрольних заходів КРУ в Закарпатській області застосовані фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: у 61 випадку проведено зупинення операцій з бюджетними коштами, у 29 випадках зменшено бюджетних призначень (асигнувань) розпорядникам бюджетних коштів, а також у 50 випадках призупинені бюджетні асигнування.
Протягом звітного періоду пред’явлено 11 позовів до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 3993,8 тис. грн., із яких 70 відсотків задоволено судами І інстанції.
КРУ в Закарпатській області ініційовано 52 позови перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління.
Крім того, за порушення фінансової дисципліни КРУ в Закарпатській області до адміністративної відповідальності притягнуті 405 посадових осіб^ направлені до суду 30 протоколів про адміністративне порушення за порушення законодавства про бюджетну систему та 21 протокол про адміністративне порушення за порушення законодавства при здійсненні закупівлі товарів, робіт, послуг за державні кошти. Загальна сума накладених адмінштрафів склала 60,9 тис. грн, з яких фактично внесено 55,6 тис. грн.
До дисциплінарної відповідальності в звітному періоді притягнуто 88 посадових осіб, до матеріальної — 59.
За результатами контрольних заходів, якими виявлені порушення чинного законодавства, керівниками місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийнято 166 управлінських рішень.

Вікторія Тендлер-Колчар, начальник оргвідділу КРУ в Закарпатській області

admin