В Ужгороді госпіталізовано вже 100 працівників заводу «Ядзакі» з підозрою на токсикоінфекцію

З обласної санепідемстанції повідомляють, що результати бактеріологічного аналізу ще не готові. Остаточні висновки можна чекати навіть протягом тижня.
Керівництво заводу пообіцяло компенсувати усі витрати працівників на лікування.

Довідка:

20-21 серпня в обласну інфекційну лікарню в Ужгороді було госпіталізовано 53 працівників (у тому числі одна вагітна жінка) заводу «Ядзакі» з діагнозом харчова токсикоінфекція. Ситуацію класифікували як надзвичайну.

За словами головного лікаря Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайла Поляка, таке захворювання викликають умовно патогенні бактерії, джерелом яких може стати навіть хвора на ангіну людина. Найчастіше причиною отруєння все ж стають недоброякісні продукти або їжа, приготовлена з порушенням технології. Лікування триває 5-7 днів, що залежить від «агресивності» збудника, обсягів токсинів, які він виділяє. Симптоми – загальна слабкість, підвищена температура, нудота, пронос, блювання.

Усього на заводі працює близько 1 200 працівників.

Як розповіла начальник департаменту по роботі з персоналом товариства «Ядзакі-Україна» Наталія Нагорна, зараз зарано остаточно говорити про те, що причиною захворювань стала сама їжа у заводській їдальні, оскільки остаточні результати аналізів будуть відомі у найближчі дні.

«Однак підозра падає на харчування, – каже Наталія Нагорна. – Наша компанія опинилася постраждалою стороною в цій ситуації. Ми не забезпечуємо працівників обідом. Цим займається київська компанія, яка повністю вирішує питання харчування співробітників «Ядзакі»

ТОВ “Ядзакі Україна” створене 23 жовтня 2002 р. рішенням засновників “Ядзакі Корпорейшн” (Японія) та її дочірньої компанією “Ядзакі Юероп Лімітед” (офіс у Кельні, Німеччина) для виробництва електрокабельної продукції для автомобільної промисловості.

Інвестиції Корпорації у цей проект становили 31,7 мільйона євро. Це найбільша промислова інвестиція Японії в економіку України. Наразі основними замовниками компанії “Ядзакі Україна” є такі лідери у галузі машинобудування, як “Опель” та “Форд”.

Середній вік працівників становить 28 років, майже 80 % персоналу – жінки. Працівникам компанії надається ряд пільг, серед яких – знижки на харчування.

ЗІК

admin