Ужгородська молодь приймала рішення більше не смітити

Вбравшись у фірмові фіолетові футболки та надягнувши гумові рукавиці, хлопці й дівчата завзято почали прибирати. Збирали сміття з обох боків пішохідного мосту. Складалося враження, що молоді “ексити” дійсно працюють не “на публіку”.
“Ми прогулялися містом й зробили фотознімки сміття. Очевидно, що нашим людям чогось не вистачає й вся проблема полягає у самому менталітеті. Наша мета — не прибрати все сміття, а привернути увагу громадськості, аби ті задумалися над тим — варто смітити чи ні”, — каже член об’єднання “Ексит” Христина Воронова.
Молоді волонтери також залучали й інших мешканців Ужгорода до прибирання і, до речі, дехто погоджувався. Крім того, ужгородці мали можливість залишити свій автограф на стенді, чим засвідчували своє “рішення більше не смітити”. До слова, таких підписів назбиралося понад сотню.
Власне, така акція проводиться не вперше. “Ексити” свого часу вже прибирали Боздоський парк, щоправда безрезультатно, оскільки наступного дня в парку знову лежало сміття. Отож тепер волонтери вирішили “засвітитися” в центрі міста.
Громадськість до подібних акція ставиться вкрай скептично, мовляв, людей не перевиховаєш — смітили раніше, смітитимуть й далі. Дехто навіть вважає, що молодь просто займається самопіаром. Проте “ексити” не здаються і, як обіцяє Х. Воронова, таких акцій ще буде багато. На її переконання, це дасть якийсь результат. “Нічого не зміниться, якщо нічого не робити. Акцій ще буде багато і вони, гадаю, вплинуть на громадськість”, — висловлюється Х.Воронова.

Евеліна Гурницька для clipnews.info

Фото: стенд із фотографіями ужгородського сміття та підписи тих громадян міста, які обіцяють більше не смітити.
Відео: 1. коментар Христини Воронової
2. ужгородці підписуються
3. молоді “ексити” прибирають

admin