Ужгород потребує спільних зусиль влади та мешканців міста

Висока ринкова ціна землі та її дефіцит в Ужгороді, породжує велику кількість бажаючих її отримати. Тому закономірним було запитання ужгородця стосовно можливості отримання земельної ділянки для індивідуального будівництва. Відповідаючи на це запитання Володимир Химинець, відверто висвітлив проблему земельного питання в обласному центрі. Сама процедура прийняття рішення про виділення земельних ділянок є надзвичайно складною. Їй передує прийняття рішення про виділення земельного масиву під індивідуальне будівництво у відповідності до генерального плану забудови з земельного запасу міста. Враховуючи, що наразі земельний запас Ужгорода практично вичерпано, міська рада прийняла рішення повернути ужгородській громаді частину земель, які в радянські часи було „добровільно” передано у користування радянському господарству „Ужгородський”. Таким чином, 200 гектарів непрацюючого радгоспу планувалося забрати під індивідуальну забудову пільговикам та черговикам, що знаходяться у черзі з 1990 року і не мають змоги купити собі земельну ділянку для індивідуальної забудови. Однак обласні чиновники, які нині сидять у будівлі на площі Народній, 4 стали на заваді цим намірам Ужгородської влади. Тому до вирішення цього конфлікту як міській владі так і пільговикам та черговикам, прийдеться зачекати з втіленням своїх намірів.


Тричі дзвонила в редакцію газети „Неділя” мешканка району Доманинці, намагаючись отримати від заступника голови міста відповідь, чому в мікрорайоні не працює водогін. Кожного разу пані отримувала аргументовану відповідь: „Водоканал не має змоги подавати воду безкоштовно. Мешканці району Доманинці, відмовляються платити за спожиту воду”. Діалог між заступником мера та мешканкою міського району Ужгорода закінчився таки дивним запитанням дозвонювачки: „ А хіба за воду потрібно платити? Нам про це ніхто не повідомляв”.


Наступним було запитання про проблему сміття в Ужгороді. Володимир Химинець пояснив, найболючішою проблемою влади в утилізації побутових відходів є той факт, що лише тридцять процентів мешканців міста розраховуються за вивезення міського сміття. Сміття, якого місто продукує з кожним роком все більше. Не дивлячись на хронічну несплату, міська влада з свого боку, зробила все, щоб технічно вирішувати проблему утилізації міських відходів. Закуплено необхідну кількість контейнерів для відходів та автомашин для їх транспортування. Вирішена проблема роздільного збирання відходів. Однак виникла інша проблема, наразі вже спалено десять нових контейнерів для сміття. Тому важливо зрозуміти, що проблема чистоти у місті може бути вирішена лише за умови спільних зусиль влади та мешканців міста.


Були й приємні новини. Міська влада має намір закінчити реконструкцію Проспекту Свободи в Ужгороді до Дня міста, у перший тиждень жовтня. На його реконструкцію з міськбюджету виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень. Після реконструкції на проспекті будуть нові світильники, тротуари, клумби й лавиці. З’являться дитячі майданчики. Наразі вже замінена частина дорожнього покриття на тротуарах, зрізані старі дерева, на місці яких висадять нові.


.


Микола Кошута для Clipnews.infoПряма телефонна лінія з ужгородцями, заступника міського голови міста Володимира Химинця у відеоролику

admin