Угорщина кидається на допомогу Закарпаттю

Угорський уряд у рамках Оперативної програми з енергетики та охорони навколишнього середовища “Плану розвитку нової Угорщини” затвердив шість великих проектів з охорони навколишнього середовища. Передбачені проектами протиповеневі та водоочисні споруди, системи утилізації відходів дозволять надійно захистити від повені майже 1,5 млн мешканців близько 500 населених пунктів угорського Потисся, поліпшити якість їх життя. Реалізація проектів дозволить також на 50-60 сантиметрів зменшувати рівень води на всій протяжності угорської ділянки Тиси, що тече і територією України.
Загалом з метою захисту від повені й раціонального використання водних ресурсів у регіонах угорського Потисся до 2013 року передбачається спорудження 6 польдерів (гідротехнічних споруд). Дві такі гідротехнічні споруди – в Циганд-Тисокоронді та Тисороффі – буде здано в експлуатацію в цьому році, а ще дві – між Берег і Самош-Красна – перебувають у стадії підготовки. Завершити ж затверджені цього тижня урядом два проекти зі спорудження польдерів біля населених пунктів Гоньї-Тисошуї та Нодькуншагі намічено у 2011 році. Угорщина розраховує, що на реалізацію згаданих проектів з водозахисту, що, крім усього, дозволить понижувати рівень води у Тисі на 50-60 см., Євросоюз виділить 140 млрд форинтів (1 гривня=34 форинти).
Реалізація згаданих угорських проектів пов’язана із рядом спільних угорсько-українських проектів щодо водозахисту регіонів Потисся. Вони, зокрема, скоординовані з Програмою Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна IНТЕРРЕГ ІІІA/ТАСІС “Розробка українсько-угорських комплексних планів протипаводкового захисту, розвитку водного господарства та оновлення заплавних територій в регіоні Берег і басейні р.Боржава”, проектом ІNTERREG IIIB CADSES/TACIS “Покращення системи управління паводками” та “Програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиси у Закарпатській області на 2006-2015 роки”. На конкурс, оголошений Європейською Комісією за програмою Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна, нещодавно подано проект “Розвиток Берегівської транскордонної меліоративної системи в басейні р.Тиса”.

УКРІНФОРМ

admin