У західних областях України збиток, завданий стихійним лихом, оцінюється в $650–870 млн.

В Україні зруйновано 360 автомобільних і 560 пішохідних мостів. Проливні дощі і урагани в Центральній і Східній Європі, які ропочалися 22 липня, призвели до різкого збільшення рівня води в річках Дністер і Прут і руйнівної повені в Україні, Молдові, Румунії, Словаччині та Угорщині. В результаті стихійних лих 42 людини загинули. 34 з них – жителі західних областей України.
За даними Організації, у зв’язку з повінню Управління ООН по координації гуманітарних питань закликає країн-членів Організації надати польові кухні, намети, генератори та інші матеріали і устаткування, необхідні для евакуації людей і проведення відновлювальних робіт, повідомляє Центр Новин ООН.
В результаті сильної повені серйозно постраждала також Молдова. Там потонуло троє людей. У країні затоплено 836 будинків, 83 з них повністю зруйновані. Приблизно 5 тис. 700 жителів районів Молдови, які постраждали від повені, евакуювали. Управління ООН по координації гуманітарних питань зазначає, що влада Молдови офіційно не зверталася по міжнародну допомогу.
У Румунії в результаті повені загинуло 5 осіб і більше 10 тис. були евакуйовані. Затопленими виявилися близько 9 тис. будинків.
Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів оцінює збитки від паводку в західних областях України в 3-4 мільярди гривень, заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, що 1 серпня Україна передала в ООН перелік конкретних потреб і обсягів допомоги для ліквідації наслідків стихії. Раніше Міністерство закордонних справ звернулося до міжнародних організацій і урядів іноземних держав з проханням про надання гуманітарної і технічної допомоги у зв’язку з ліквідацією наслідків стихійного лиха на заході України.
4 серпня прохання України про допомогу з приводу ліквідації наслідків повені в західних регіонах передане всім країнам-членам НАТО, а також країнам-партнерам.
5 серпня Європейська комісія направила до України експертів для координації робіт з надання допомоги постраждалим від повені.

“Кореспондент”

admin