У відкритому чемпіонаті України із парапланеризму, що відбудеться на Закарпатті братимуть участь гості з Польщі, Німеччини, Угорщини, Молдови, Росії та України

Цього року Відкритий Кубок Карпат із парапланеризму, який традиційно проводиться у Воловецькому районі Закарпаття, федерація з цього виду спорту вперше класифікувала і як Відкритий чемпіонат України.
Парапланеристів знову прийняла турбаза «Думка» на околиці села Гудливий. Частина розселилися у готельних номерах, а решта — у наметовому містечку поряд із базою. Звідси щодня потужними вантажівками повітроплавальники разом із своїми апаратами вибираються на найвищі точки Боржавських полонин — Плай і Великий Верх. Залишається дивуватися наполегливості спортсменів, їхній любові до цього виду спорту.
Організаторами ж виступили Федерація парапланеризму (голова Василишин Олександр), Клуб “Кумулус”, (Львів, особисто Сергій Тюлькін і Леонід Сніцарук), а також Воловецька райдержадміністрація (заступник голови Василь Панасович, Ярослав Комарницький).
Директором цих змагань, як і попередніх, є Сергій Грига із Воловця.
Для участі в кубку та відкритому чемпіонаті приїхали 30 учасників із Польщі, Німеччини, Угорщини, Молдови, Росії та України. Нашу країну представляють спортсмени Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Рівненської, Хмельницької,
Київської, Одеської та Харківської областей.
«Стяг змагань урочисто підняли 16 серпня, а вже наступного дня розпочалися залікові польоти, — сказав у розмові телефоном Сергій Грига. — У рамках Кубку протягом перших трьох днів польотів сформувалася група лідерів із однаковою кількістю очок, до якої входять одесит Олександр Василишин, львів’янин Сергій Тюлькін і Анджей Валчак із Польщі».
У Відкритому чемпіонаті першість захопили Олександр Василишин і Сергій Тюлькін, котрі розділяють перше та друге місця. З четвертої по шосту позиції станом на 19 серпня розташувалися Микола Струк (Львів), Анджей Валчак та Збігнев Готкевич (обидва — Польща).
Виступи спортсменів обліковуються і в командному заліку. Серед шести змагальних колективів (п’ять із України і один із Польщі) попереду — львівський “Кумулус”, польська “Красна звізда” та “Одеські пляжники”.
Вперше в історії цього виду спорту в Україні відбувся турнір на точність приземлення на парапланах. Визначено трійку переможців у складі Олександра Сеулянова з Харкова, Андрія Когута зі Львова та Максима Сахаровського.
Парапланеристи ширятимуть у небі над Боржавськими полонинами аж до 23 серпня. Того дня відбудеться і офіційне закриття змагань.

Василь Бедзір для UA-reporter.com

admin