У міністерстві праці й соціальної політики незадоволені керівництвом Закарпатської області по наданню компенсацій постраждалим від паводку

У вівторок, 12 серпня міністр праці і соціальної політики України Людмила Денисова під час прес-конференції заявила, що “на сьогодні відсутні списки постраждалих в Рахівському районі Закарпаття”. При цьому вона додала, що здивована тим, як працює керівництво Закарпатської області по наданню компенсацій постраждалим від паводку. За її словами, на всі прохання прискорити роботу, їй відповідають, що “нікуди поспішати”. Якою є насправді ситуація з виплатою компенсацій постраждалим, прокоментував голова облдержадміністрації Олег Гаваші — передає управління інформації та зв’язків із громадськістю ОДА.
– В Закарпатській області одразу після прийняття урядових рішень щодо виплати компенсацій постраждалим від паводку почали формувати списки громадян. І перші реєстри постраждалих по категоріях були складені і подані вже 30 липня. По них і здійснювались виплати 1-го траншу коштів – без затримок і в повному обсязі. Однак враховуючи те, що ситуація після паводку постійно змінювалась, ці списки уточнювались. Так, якщо на 1 серпня до 1-ї категорії належали 19 сімей, то вже наступного дня кількість зруйнованих будинків зросла до 27-ми.
Виплату грошової допомоги першого траншу в області завершено. Допомогу отримали 1522 постраждалі сім’ї на суму 1 млн. 638,5 тис. гривень, з яких: 1 категорія – 10 сімей Рахівського району (на суму 50 тис. грн.), ІІ категорія – 49 сімей (122,5 тис. грн.) з Рахівського району, ІІІ категорія – 1463 сім’ї (1 млн. 466 тис. грн.), з яких 5 сімей – у Хустському, 162 – Рахівському та 1296 – Тячівському районах.
7 серпня ц. р. перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов за результатами селекторної наради протокольно доручив держадміністраціям постраждалих областей завершити складання реєстру громадян для виплати ІІ траншу. Однак облдержадміністрація отримала це протокольне доручення тільки 11 серпня о 14 год. 14 хв. Вже на 18.00 уточнені списки були надіслані в Мінпраці. Чому їх не отримала міністр, питання не до нас – очевидно, вони десь загубились в міністерських кабінетах.
За зведеною інформацією Держказначейства України, станом на 9 годину 13 серпня 2008 р. Закарпатська область подала списки на 1337 осіб, які мають право на отримання допомоги по другому траншу (підкріплені відповідними фінансовими зобов’язаннями), тобто – на 88 відсотків постраждалих. Це є найвищим показником серед постраждалих від паводку областей. На 13 годину середи у Держказначейство подано списки вже на 97,6 відсотка постраждалих (1502 із 1539 сімей), на загальну суму 6 млн. 924,5 тис. гривень. Кошти перераховано в Ощадбанк з наступним зарахуванням їх на особові рахунки потерпілих громадян.
Виплату допомоги другого траншу за остаточними списками завершено по Хустському району. Всього виплачено 5 сім´ям 20 тисяч гривень. Виплати здійснено через центри поштового зв´язку.
В Рахівському та Тячівському районах виплату ІІ траншу розпочато 12 серпня цього року і здійснюються через установи Ощадбанку.
Станом на середу 13 серпня в Тячівському районі допомогу на суму 5,1 млн. гривень виплачено 1275 постраждалим сім´ям (ІІІ категорія), що становить 98% від загальної кількості постраждалих цього району. В Рахівському районі – 222 сім´ям (93,2%), з них 67 сімей ІІ категорії (1191,5 тис.грн.) та 155 постраждалих сімей ІІІ категорії (609 тис. грн).

admin