Три роки позбавлення волі … умовно за переправлення нелегалів.

Чеченська сім’я Джамалдінових намагалася через Польщу потрапити до Словаччини, а звідти до Австрії. До Мукачевого дісталися потягом. Там їх зустріли переправники й довезли до Середнього. Щоб уникнути зустрічі із міліціонерами, організатори нелегального переміщення чеченців обрали довший шлях. До кордону діставалися через Мукачеве, Сваляву. Жінку з чотирма неповнолітніми дітьми в легкому одязі без теплих речей та харчів провідники залишили на околиці села Жорнава. Звідти до Словаччини — 20 км через гору.
Дворічного сина Магомета Каміса несла на руках. Жінка заблукала. У Польщі опинилася через чотири дні. Троє її доньок, 13-річна Ксея, 10-річна Седа та 6-річна Еліна, замерзли в горах. Їхні тіла знайшли на польсько-українському кордоні неподалік села Волосате.
Одного з провідників — колишнього прикордонника та організатора переправи — правоохоронці досі шукають. Одразу вдалося затримати тільки таксиста.

— Роль Яроша у переправленні чеченців — найменша, — розповідає голова Великоберезнянського суду Іван Цибик. — Тому ми зважили на це й засудили його до трьох років позбавлення волі умовно. Автомобіль, на якому переправляли нелегалів, конфіскували. Решта переправників — у розшуку.

Сніжана Русин, “Газета по-українськи”

admin