Тільки для виконання прокурорських приписів бюджет треба збільшити… у 50 разів Натомість від нього щорічно “відщипують” 15—16 млн. грн.

Цього року, згідно з розпорядженням міського голови — це буде 4-5 жовтня, повідомив представників ЗМІ перший заступник міського голови Володимир Бобков. У ці дні головні заходи відбудуться у р-ні вул. Толстого, Київської набережної, Набережної Незалежності, пл. Театральна та пл. Поштова. Крім традиційних концертів на пл. Поштова, виставок дитячої творчості на пл. Театральна, пл. Незалежності, ярмарки по вул. Льва Толстого, продажу вина, спортивних заходів, на пл. Незалежності також будуть представлені усі автомобільні марки, які можна придбати в Ужгороді. А ще можна буде побачити різноманітні друковані релігійні раритети, від 3 жовтня у мікрорайонах виступатимуть творчі колективи, аби прилучитися до свята змогли і пенсіонери та люди, яким з різних причин складно добратися до центру. ЖРЕРи отримали завдання обладнати для цього невеликі майданчики-сцени.

Святкові заходи буде об’єднано з місячником проведення благоустрою ( заходи з покращення санітарного стану вже вдруге проводяться владою не тільки традиційно навесні, а й восени). За відповідним графіком мікрорайонами курсуватиме сміттєзбиральна техніка, яка допоможе мешканцям безкоштовно утилізувати негабаритні відходи. Схеми руху сміттєзбиральної техніки будуть вивішені у під’їздах будинків, тож уже з наступної суботи ужгородці зможуть таким чином позбутися старої побутової техніки, що відпрацювала свій вік, а також різноманітного хламу, вікон, дверей тощо, що залишилися після ремонту осель. Це сприятиме зменшенню кількості несанкціонованих смітників у місті й, відповідно, розвантажить роботу комунальних служб. Міська влада закликає ужгородців пильнувати цю можливість, використати її, і цим самим посприяти покращенню ситуації зі сміттям. Святкові заходи до Дня міста стартуватимуть 1 жовтня і триватимуть тиждень. На святкування Дня міста запрошені гості з 16 міст-побратимів України та зарубіжжя. Влада очікує на пропозиції від промислових, громадських, творчих, робітничих колективів на відзначення міською радою їхніх кращих представників. Сільськогосподарським виробникам області, які бажають взяти участь у відзначенні 1115-ої річниці Ужгорода, слід звернутися за тел. 61-71-04, 61-36-68, каб. 316 Ужгородської міської ради.

Журналістів цікавила перспектива розблокування вул. Фединця. Як повідомив Володимир Бобков, на засіданні виконавчого комітету у середу вирішено розробити спільний з Ужгородським міськвідділом план, оскільки без допомоги міліції вирішити питання складно. На думку Володимира Олександровича, остаточно проблема буде вирішена ще у поточному році, наразі жодних правових підстав для ведення торгівлі по вул. Фединця немає. На 70—80 відсотків закінчені заплановані підготовчі роботи на понад 300 тис. грн., залишається виконати “косметику” по пл. Корятовича (навпроти “зеленого” ринку) й вул. Фединця на 100 тис. грн. Загалом площа вимагає солідних інвестиційних капіталовкладень ( у перспективі тут буде велика підземна парковка тощо).

Стосовно ліквідації наслідків руйнівної зливи, то 1 млн. 200 тис. грн. уже виділено, нагадав Володимир Бобков. Тільки 55 тис. грн. на паливно-мастильні матеріали було надано пожежникам, які відкачували воду з підтоплених колодязів (до слова, досі не закінчили) та приміщень. Міська влада намагається вирішувати ситуацію власними зусиллями: майже привели до ладу вул. Томчанія, частково виконані роботи по вул. Краснодонців, тривають роботи з прочищення каналу, що паралельно до вул. Панькевича тощо. Загалом сума 1 млн. 200 тис. грн. — це тільки чверть необхідних коштів для того, щоб на відсотків 70 перестрахуватися від подібних злив у майбутньому. Змушені попросити допомоги у Кабінету Міністрів, однак відповіді немає. Наші кошти консолідовано надходять до обласного бюджету, то чому не можна використати частину цього внеску на допомогу, за призначенням? При тому, що інші райони постійно отримують з обласного бюджету дотації, з бюджету Ужгорода 15—16 млн. грн. вилучається щорічно. Користуючись ситуацією, міський прокурор виніс припис про негайне розширення каналізаційних колекторів і продовжує робити це з нечуваною інтенсивністю. Проте тільки на те, щоб виконувати подібні приписи, потрібно збільшити бюджет Ужгорода… у 50—60 разів, запевнив Володимир Олександрович. То, може, міському прокуророві варто відправити ще один припис… Бюджетному комітетові України, аби там поміняли Бюджетний кодекс України? Реальна ж ситуація така: п’ять років тому реконструкція очисних споруд вимагала 30 млн. грн., а тепер доводиться говорити вже про 70–80, а то й 90 млн. грн. бюджетних коштів.

Влада збирається запропонувати транспортникам поміняти один з маршрутів, щоб принаймні на вихідні ужгородці мали можливість дістатися парку відпочинку “Боздоський” маршруткою. В очікуванні опалювального сезону, можна констатувати: станом на 1 листопада бюджетна сфера буде забезпечена власним теплом на 80 %. На сьогодні інтенсивно вирішується питання з теплом для тих освітніх закладів, які ще без індивідуальних котелень: це ЗОШ №№ 6, 7, 9, 12, 15, 8, 19, гімназії.

Clipnews.info

Відповіді Володимира Бобкова – першого заступника міського голови міста Ужгород на запитання журналістів у відеоролику

admin