Тернопіль буде фестивалити у вишиванках

Його учасниками стануть майстри з усіх областей України, які займаються вишивкою, збереженням та відновленням традиційного національного одягу.
Метою заходу є збереження і розвиток української національної вишивки та костюма, відкриття імен нових майстрів народної творчості України, пропаганда кращих зразків культурних надбань українців.
У рамках фестивалю, який 30-31 серпня ц.р. пройде в м.Тернопіль на території парку Національного відродження, буде організовано виставку кращих вишиваних робіт з різних куточків нашої держави.
Також передбачено провести презентацію національних костюмів притаманних тим регіонам України, представники яких долучаться до участі у фестивалі.
Під час фестивалю діятиме містечко майстрів де усі бажаючі зможуть повправлятися у мистецтві народної вишивки та перейняти творчі секрети відомих майстрів цієї справи.
Під час фестивалю „Цвіт вишиванки” планується також встановити новий рекорд України за кількістю зібраних у межах однієї території людей, одягнутих у національні строї.
У неділю, 31 серпня, фестиваль завершиться пісенно-танцювальною програмою. Очікується, що в рамках фесту відбудеться виступ гурту „Тартак”.
Організаторами згаданого заходу є Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська міська рада спільно з Тернопільським обласним відділенням Міжнародної благодійної установи “Центр національного відродження”, Тернопільським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства “Просвіта”.
Захід присвячено до Дня незалежності України (24 серпня) та храмового празника Тернополя Успіня Пресвятої Богородиці і Дня міста (28 серпня) і відбудеться за підтримки Міністерства культури і туризму України, державної служби туризму і курортів України.
Перший Всеукраїнський фестиваль „Цвіт вишиванки” зібрав у Тернополі 26 серпня 2007 року кілька тисяч поціновувачів національної вишивки, традицій та культури.
Загалом на фестивалі свої роботи представили близько 150 майстрів з Тернопільщини та 15 областей України.
Окрім, власне, вишиванок, рушників, плахт та крайок, під час фестивалю можна було оглянути, а за бажання – придбати, вироби із бісеру, кераміки та дерева.
Кульмінацією свята став виступ гурту „Гайдамаки”.

Євген Філь, представник оргкомітету Фестивалю.
Тел.8-067-35-48-448
info@svij.com.ua

admin