Sziget 2008: гучно і весело!

12 серпня, на нульовому дні Сігета як зазвичай відбувалося розселення, знайомство з програмою і місцевим населенням: котами, собаками, коровами, зеленими чоловічками зі смітника… У цей день також відбувається відкриття фестивалю — на головній сцені виступала легендарна Iron Maiden.
У перший день були задіяні всі сцени і площадки. Першими на головну сцену вийшли американці Anti-Flag вони і завели народ з півоберту. Вже другий день на Sziget як правило проходить в атмосфері всесвітнього єднання, музики, сонця і веселощів. Головну сцену знову відкривали американці – The Presidents of The United States of America. У цей же час на World Music вийшли албанці – Fanfara Tirana, – оркестр духових інструментів і перкуссій штовхав народ на дикі танці.
Найбільшу увагу звернули на себе хед-лайнери Маіn Stage – Kaiser Chiefs і Jemiroquai із Британії. Але все-таки Sziget це не лише музика. Переходячи між сценами можна заблукати на виступ цікавої, але незнайомої команди, трансляцію олімпійських ігор, потрапити в кіно, театр чи казино… Для прагнучих «продовження банкета» працює безліч розважальних майданчиків, шоу-програм і дискотек. На Magic Міrrоr запалюють go-go, Meduza затягає Dj-сетами і MС, у небесах парять акробати, а на Converse Wan2 Stage у цей день виступали Kraak&amp^Smaak (Нідерланди).
Третій день Сігета на Головній сцені почався з ямайських мотивів Sziggi &amp^ The Renaissance Band з Нідерландів. Потім на сцені А38 виступали Rekkiabilly з Італії – назва команди говорить саме за себе. У той же час на World Music можна було послухати місцевих виконавців в очікуванні Transglobal Underground feat. Natacha Atlas. Завершували в цей день на Main Stage легендарні Sex Pistols.
Четвертого дня Головну сцену відкривали Pannonia Allstars Ska Orchestra (Угорщина), а також Mademoiselle K (Франція), Roisin Murphy – вокалістка групи Moloko (Великобританія), Serj Tankian – вокаліст групи S.O.A.D. (США), R.E.M. (США). Одночасно з R.E.M. на World Music виступав Goran Bregovic. У цей час відбулося місячне затьмарення, що для багатьох стало окремою шоу-програмою.
В останній день на Головній сцені спочатку виступили The Wombats (Великобританія), потім Pendulum Live (Австралія), Babyshambles (Великобританія), потім Tankcsapda (Угорщина) і завершували The Killers (США).
Одночасно з The Killers виступали Carcass з Великобританії на Hammerworld Stage, і українці И Друг Мой Грузовик на A38 Stage. Звичайно, цим командам було важко посперечатися з такою серйозною групою, але все-таки, на Сігеті для кожного знайдуться свої слухачі і цінителі. Аншлаг на Converse Wan2 Stage пізніше зібрав Jose Gonzalez зі Швеції. А ще можна було просто насолоджуватися якісним джазом спокійно сидячи і попиваючи пиво перед Klubradio Jazz Stage…
Після концерту The Killers обслуговуючий персонал острова приступив до демонтажу Головної сцени. Щоб цілком демонтувати всі споруди знадобиться ще два тижні, після чого почнеться робота з відновлення ландшафту, який до наступного Сігета 2009 має бути в ідеальному стані.

admin