Студенти-бюджетники відпрацьовувати свою освіту не збираються…

Ультиматум Міністерству освіти і науки та парламентському комітету з питань науки і освіти поставили молодіжні та студентські організації. У своїй заяві члени Національного комітету всеукраїнської громадянської кампанії “Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!” стверджують, що законодавчі ініціативи розробленої Міносвіти редакції Закону “Про вищу освіту” не відповідають передвиборним програмам політичних партій, які зараз при владі.
Претензії комітету стосуються норми щодо обов’язкового відпрацювання студентів, які навчалися за кошти державного бюджету. “Молодіжна варта” пропонує, щоб її залучили до обговорення ситуації ще до подання законопроекту на черговий розгляд. “В іншому випадку, “Молодіжна варта” буде вимушена захищати майбутнє студентської молоді всіма доступними методами,” — стверджують молодіжні лідери. Як повідомив власкор ZAXID.NET, про це йдеться у заяві національного комітету громадянської кампанії “Молодіжна варта”.
У заяві зокрема сказано, що спроби закріпити в новій редакції Закону “Про вищу освіту” норму щодо обов’язкового відпрацювання студентів, які навчалися за кошти державного бюджету, — це “старі ніколаєвські намагання закріпачити студентів-випускників”.
“На двадцятому році падіння тоталітарного режиму та побудови незалежної правової держави з ринковою економікою, чиновникам варто зрозуміти, що вирішувати проблему відсутності належної кількості кадрів потрібно не примусовим відробітком випускників, а створенням належної системи заохочень та гарантій для них”, – наголошують в організації. Там також нагадали міністерству, що у передвиборчих обіцянках партій, які зараз при владі, йшлося про система заохочень, зокрема, надання молодим спеціалістам, які працюватимуть на селі, допомоги у розмірі 20 тис. грн, надання соціального житла та додаткових 20% від окладу.
Крім того, всупереч загальному принципу диспозитивності цивільного права, в запропонованій редакції Закону передбачається одностороння зміна адміністрацією ВНЗ умов договору на надання освітніх послуг. У законопроект також введені формулювання, що можуть призвести до зменшення розміру стипендій студентів-відмінників та зменшення кількості студентів-бюджетників.

ZAXID.NET

admin