Російські, румунські, словацькі й угорські класи Закарпаття українізують через 3 роки

У школах з навчанням на мовах національних меншин доведеться вивчати математику й географію на українській мові. До того ж, ту ж математику історію України під час одного уроку треба буде вчити і українською мовою, і мовою національної меншини.
Міністр освіти Іван Вакарчук каже, що виданий на минулому тижні наказ — це державна турбота про дітей зі шкіл нацменшин, які не є конкурентоспроможними при вступі у вузи і на тестуванні. Однак самі “нацменшини” таким нововведенням не задоволені.
У Закарпатському регіоні, де є багато угорських шкіл, також вважають наказ Міносвіти неправильним. Більше того, школи не готові виконати такий наказ. Депутати облради на останній сесії прийняли звернення до прем’єра та Міносвіти про необхідність доопрацювати прийняту програму, а фактично — скасувати наказ. Двомовне навчання, на думку депутатів, приведе до різкого падіння рівня знань учнів.
А ось більше 50 нардепів-регіоналів вважають наказ Вакарчука незаконним і вимагають скасувати його. У випадку, якщо його не скасують, депутати будуть порушувати питання про відставку Івана Вакарчука.
Екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко каже: “Відповідно до Конституції і Хартії національних меншостей, ми взяли на себе зобов’язання забезпечити дітям навчання рідною мовою. Тому переклад навчання на українсьу можливий тільки на прохання батьків і учнів. Ніяким наказом цього зробити за законодавством неможна, тому його легко скасувати в суді”.

www.president.org.ua

admin