РЕФЕРЕНДУМ ДОВІРИ ДО ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ

Ініціаторами проведення міського віче стали десятки громадських організацій міста Ужгорода та області. Приводом до зібрання жителів Ужгорода на віче стало порушення прав органів місцевого самоврядування та громади міста депутатами обласної ради які 25 липня цього року в порушення Конституції та Законів України прийняли протиправне рішення в результаті якого в ужгородської громади у брутально-цинічний спосіб відібрали більш як 23 гектара, що за законом належать до запасу земель громади міста.
На жаль, системні втручання в компетенцію діяльності органів місцевого самоврядування в області беруть свій початок з моменту, коли до керівництва краєм, прийшли представники мукачівського клану. Захопивши в краї всі керівні посади в органах державного управління, сумнозвісна мукачівська родина, взяла під повний контроль прокуратуру області, УМВС, УСБУ – призначаючи до керівництва цими структурами осіб які пов’язані з керівниками краю родинними та кумівськими зв’язками. Метою таких дій є повний контроль над всіма ресурсами Закарпатської області.
Острівцем, який наразі чинить супротив зазіханням однієї мукачівської родини є обласний центр. До речі, Ужгород це єдиний обласний центр в Україні який прийняв комплексну програму сталого розвитку і прагне з часом набути статусу культурно-наукового та рекреаційного центру європейського рівня. В планах рекреаційного та соціального розвитку міста важливе питання міською владою відводиться умовам відпочинку жителів. Тому серед першочергових питань цивілізованої розбудови міста міська влада виділяє будівництво водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» на території земель запасу міста по Слов’янській набережній біля Боздоського парку. В останні роки ужгородською міською владою прийнято ряд рішень і здійснено цілий комплекс практичних заходів щодо реалізації цього проекту. Саме на заваді реалізації цього проекту стала Закарпатська обласна державна адміністрація, яка на словах підтримує ідею побудови водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» в місті Ужгород, а на ділі – активно перешкоджає. Через відповідні обласні структури (екологія, прокуратура, міліція) приймаються рішення, які блокують будівництво водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» в обласному центрі.
Несподіванкою для ужгородців стало присутність на міськогму віче депутатів обласної ради, які приймали протиправне рішення обласної ради по збільшення меж Боздоського парку, Антон Зелінський та Володимир Чубірко. Звісно як мешканці Ужгорода вони мали право взяти участь у міському віче. Однак виступ Володимира Чубірко виглядав скоріш провокативно, ніж його бажання вести конструктивний діалог з міською громадою. Його сентенції з приводу будівництва вже четвертого аква-парку в обласному центрі викликали у переповненому залі спочатку мертву тишу. Коли ж оторопілі від здивування ужгородці прийшли до тями, по залу прокотилося дружне: “Ганьба-ганьба!”. Не менш колоритним була заява про турботу “його фракції” про кожне деревце у Закарпатті. Бо зі слів обласного депутата саме ця турбота спонукала обласних депутатів до прийняття рішення стосовно Боздоського парку. Насправді дивним виглядало і те, що депутат ні словом не обмовився про незаконність дій обласних депутатів, які самовправно розпорядилися землями запасу міської громади. Натомість депутат Чубірко настирливо закликав ужгородців сісти за стіл перемовин та обговорити проблему. Яку проблему збирається обговорювати Володимир Чубірко наразі не відомо. Чи то незаконність прийняття рішення обласною радою, чи потребу міста у сучасному водно-оздоровчому комплексі «Водний світ». Мабуть обласний депутат переплутав народне віче з якоюсь сесією обласної ради де якраз і полюбляють “заговорити” будь яку проблему. Як віднеслися ужгородці до пропозиції Володимира Чубірко, останній зміг побачити та почути на власні вуха.
На вчорашньому народному віче учасники повністю підтримали дії Ужгородської міської влади та виконані нею практичні заходи щодо доцільності будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» на території земель запасу міста по Слов’янській набережній біля Боздоського парку в місті Ужгород.
Одночасно на віче засуджено всі дії підрозділів Закарпатської обласної державної адміністрації та інших обласних структур щодо блокування будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» в місті Ужгород. Також прийнято рішення провести місцевий референдум з питання доцільності будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» на території земель запасу міста по Слов’янській набережній біля Боздоському парку місті Ужгород. Для проведення місцевого референдуму створено організаційний комітет і затверджено форму збору підписів громадян та оголошуємо початок процедури збирання підписів.
Таким чином, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» через місяць будуть проведені громадські слухання з питання «доля будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ»», де оприлюднять результати збору підписів та розпочнуть внормовану процедуру підготовки місцевого референдуму.
У виступах учасників озвучена пропозиція до міської влади про необхідність загальноміської презентації проекту будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» для чого запропоновано запросити представників фірми SAFF та надати їм можливість прийняти участь у проведені громадських слухань.
Учасники віче висловилися за необхідне звернутися до Президента України, Прем’єр міністра України і Голови Верховної Ради України з проханням втрутитися в незаконні дії Закарпатської обласної влади щодо нехтування рішень Ужгородської міської ради та систематичного порушення Закону України «Про місцеве самоврядування».
Виглядає, що результати місцевого референдуму стануть тестом довіри ужгородської громади до діяльності обласної влади.


Микола Кошута для clipnews.info

admin