Постраждалі від повені мешканці Ясіні та Лазещини скаржаться на байдужість з боку влади

Clipnews.info повідомляв раніше, що Тимошенко 2 серпня завітала до села Тересва, а також дала прес-конференцію в Ужгородському аеропорту. Частина закарпатських журналістів поїхали ознайомлюватися з наслідками паводку до Ясіні та Лазещини. На перший погляд здавалося, що в Ясіні все стабільно. Правда, люди сиділи в одному кафе одразу над прірвою (!). В Лазещині ситуація була напруженішою. Ті, хто лишилися без хати, були в паніці й очікували від приїзду Тимошенко лише одного — вирішення проблеми компенсації житла. Хто не постраждав, то чекав на прем’єрку, як на зустріч з кінозіркою. “Багато хат підтопило, майно знищилося… А компенсації — жодної. За ті кілька тисяч гривень компенсації хату не відновиш. Одним словом, бідуємо, а допомоги нема”, — казав мешканець Лазещини Іван Манівлец. Тим не менше, за словами чоловіка, всі чекали на Юлію Тимошенко, яка, на їхню думку, обов’язково зарадила би проблемі. “Ми переконані, що саме Тимошенко нам допоможе!”, — зазначив Іван Михайлович.
Місцеві жителі розповіли, що в ту ніч хатами трясло як від землетрусу, фундаменти змивало, хати перекинулися. “Я лишився без нової хати, живу в родичів. Нехай Тимошенко діє не словом, а ділом. Мені видали п’ять тисяч гривень компенсації. Хіба цього достатньо?! Нехай Тимошенко приїде й дасть відповідь на запитання, коли люди отримають матеріальну допомогу на відновлення житла”, — наголосив Мирослав Манівчук, який мешкав в будинку № 174 в Лазещині.
Також мешканці Лазещини шукали причину лиха. Житель Лазещини Володимир Гиря переконаний, що причина всьому — масова вирубка лісів. “Воно й не дивно, що вода підібралася до хат, адже роками береги не укріплюються, не встановлюють дамби на берегах, постійно вирубуються ліси. Я би запитав у прем’єра єдине, коли буде щось робитися для людей”, — сказав пан Гиря.
Селяни раділи великій події — приїзду Тимошенко. Яке ж у них було в них розчарування, коли повідомили, що Юлія Володимирівна вже знаходиться в Ужгородському аеропорту. Ні “великої події”, ні відповідей на запитання.
Проте, на прес-конференції в Ужгородському аеропорту прем’єр запевнила, що люди отримають допомогу, адже авансові платежі організовані облдержадміністрацією вже передані через Ощадбанк на рахунки мешканців краю.

Евеліна Гурницька для clipnews.info

На фото: відновлювальні роботи поблизу Ясіні.
Відео: наслідки паводку в Лазищині та коментарі мешканців.

admin