Посол Польщі в Україні Яцек Ключковскі перебуває на Закарпатті

У п’ятницю, 29 серпня відбулася зустріч Яцека Ключковского з головою обласної державної адміністрації Олегом Гаваші, в ході якої йшлося про стан і перспективи розвитку двостороннього польсько-українського співробітництва, в тому числі на міжрегіональному рівні. За словами голови облдержадміністрації, Польща займає шосте місце за рівнем залучення інвестицій в наш край. Налагоджена співпраця і в гуманітарній сфері. В області працює польське національно-культурне товариство. А рік тому в Ужгороді було відкрито Центр українсько-польських ініціатив. На зустрічі йшлося і про розвиток прикордонного співіробітництва,
– Ми хочемо, щоби наші стосунки розвивалися динамічніше. Цьому сприяло б і відкриття пункту переходу „Волосате-Лубня”, — констатув Гаваші. Ініціативу відкриття пункту пропопуску підртимує і Яцек Ключковскі.
Під час зустрічі Яцек Ключковскі торкнувся і теми запровадження в життя малого прикордонного руху. Україна підписала відповідну угоду з Польщею ще 28 березня цього року. Передбачається, що спрощеною системою перетину кордонів зможуть скористатися мешканці України , що проживають у межах 30-ти або ж 50-ти кілометрової прикордонної зони, — повідомив пан Посол. Одночасно він висловився за те, щоби і мешканці Закарпаття, що проживають поблизу українсько-польського кордону змогли користуватися перевагами малого прикордонного руху.
Також Яцек Ключковскі запропонував активізувати зв’язки між органами влади прикордонних територій України та Польщі та налагодити контакти між громадськими організаціями, вищими навчальними закладами Закарпаття та Польщі.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin