Обласна влада змусила ужгородців вдатися до референдуму

Як повідомив журналістам Олег Васильович, 13 серпня розпорядженням міського голови ініціативну групу по проведенню місцевого референдуму зареєстровано, на підставі чого видано свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи встановленого зразка. На сьогоднішній день йде збір підписів мешканців Ужгорода в підтримку проведення референдуму. У відповідності до вимог законодавства, ініціативна група в першу чергу, повинна зібрати не менше дев’яти тисяч підписів на підтримку проведення референдуму. Після цього власне буде прийнято рішення про референдум.


Як пояснив журналістам Олег Лукша після реєстрації ініціативної групи по проведенню референдуму на перебіг подій вже не може вплинути ні міська ні обласна влада. Стосовно висловлювань окремих посадовців з обласної державної адміністрації стосовно того, що жодних юридичних наслідків референдум не матиме, є скоріш політичними. Звичайно обласна влада зробить все для того, щоб не допустити референдуму, або вплинути на його результати. В крайовому „білому домі” добре розуміють, що цей референдум може стати і виявом довіри до обласної влади, який справді може мати політичні наслідки для тих обласних депутатів, що переплутали інтереси закарпатців з власними меркантильними.


Наразі у підтримку проведення референдуму вже зібрано біля трьох тисяч підписів. Законодавством чітко встановлений місячний термін на цю процедуру. Таким чином референдум відбудеться у вересні. Референдум проводиться ідентично виборам.


Присутні журналісти поцікавилися, чому саме територію під будівництво аквапарку було запропоновано біля Боздоського парку. Олег Лукша назвав таке рішення міської ради закономірним. Виявляється саме Боздоський парк був визначений як місце будівництва аквапарку, що визначено у Програмі розвитку інвестиційної діяльності в місті Ужгород на 2004-2010 роки ( затвердженої рішенням міської ради №221 від 20.02.04 року за часів мерства Віктора Погорєлова, де на сторінці 32 вказано: „ З метою пошуку зацікавлених інвесторів міськвиконкомом підготовлено пропозицію будівництва в Бордоському парку м. Ужгород рекраційно-оздоровчого комплексу загальною вартістю 10,0 млн.дол.США.” ) та Стратегії розвитку міста прийнятої в часи мерства Степана Сембера. Такі рішення є доцільними та базуються на наявності в районі парку підземних термальних вод, які і є родзинкою проекту будівництва водно-оздоровчого комплексу „Водний світ” по Слов’янській набережній біля Бордоського парку.


Стосовно приводу для проведення референдуму, то він у ситуації, що склалася в обласному центрі є єдиним прийнятним способом вирішення конфлікту між обласною радою та інтересами ужгородської громади.Микола Кошута для Clipnews.infoПрес-конференція Олега Лукші у відеоролику


admin