Найчастіше закарпатці називають своїх дітей Олександрами та Ніколеттами, хоча іноді трапляються Біанки та Ведіни…

В Україні протягом останніх кількoх років при реєстрації дітей залишаються популярними близько 30 імен, найпоширенішими серед яких є Олександр та Анастасія. Про це, з посиланням на статистичні дані органів реєстрації актів цивільного стану, повідомляє Департамент у справах цивільного стану громадян Міністерства юстиції. Найчастіше українці обирають такі чоловічі імена: Олександр, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Іван, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Олексій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав. Серед жіночих імен — Анастасія, Аліна, Дарина, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Яна, Христина. За даними, які ми отримали в Ужгородському РАГСі, ужгородці віддають превагу таким чоловічим іменам, як Олександр, Максим, Денис, а дівчаток найчастіше називають Ніколеттами, Олександрами та Анастасіями.
Сьогодні ім’я для дитини батьки вибирають разом і задовго до дня народження нащадка, але часто вони не враховують те, що з цим іменем дитина має прожити життя і що саме воно може вплинути на характер дитини. Тому, перш ніж бігти до РАГСу, добре подумайте про те, що ім’я має втілити в собі інтереси вашої дитини в майбутньому, а не ваші нездійсненні мрії та бажання. Також не рекомендується давати дитині ім’я, поширене в якійсь певній місцевості, на території іншої місцевості воно може викликати глузування. До слова, те ж саме стосується й вибору старомодних імен. Також не обирайте імен, що складаються з понад двох ймень, та довгих імен при довгих прізвищах або навпаки. Пам’ятайте: ім’я та прізвище мають узгоджуватися між собою, мати благозвучне поєднання наголошених і ненаголошених складів, не римуватися з прізвищами та не закінчуватися на ту літеру, на яку починається прізвище. Будьте обережні з іменем іншомовного походження — такі імена добре поєднуються з незвичайними прізвищами (Корнелія Фонт), але не надто добре поєднуються з нашими прізвищами (Глорія Ковач). Втім, не знижуються симпатії українців і до дивних чи незвичних для України імен. Так, останнім часом у відділах РАГС було зареєстровано хлопчиків на ймення Лоаммій, Ленмар, Юстик, Арарат, Августин, Зелай, Пієтро, Раміс та дівчаток на ім’я Еліта, Навіста, Піата, Елорія, Карабіна, Юрдана. В Ужгородському
РАГСі з незвичних для нашої місцевості імен нещодавно були зареєстровані Максиміліан, Ведін та Біанка.
Сталим залишається показник українців, які у свідомому віці виявили бажання змінити власне ім’я. Щороку в Україні змінюють власні імена від 15 до 19 тисяч українців. Не зрозуміло, чи то їм набридло, як до них звертаються, чи то кортить змінити долю, та останнім часом у відділах РАГС зареєстровано зміни імен: «Марина» на «Мадлена», «Марія» на «Богдана», «Марія» на «Мальвіна», «Тарас» на «Маркус». Крім того, зафіксовані факти незвичайних змін прізвищ: «Попок» на «Веселуха», «Палка» на «Добров», «Козел» на «Кравчук», «Хвостова» на «Шальк», «Токарець» на «Хадімі», «Журомська» на «Вітувіс», «Білик» на «Царук», «Кремінська» на «Преподобна», «Малий» на «Гаджієв».Зафіксовані також незвичні факти одночасної зміни імені та прізвища. Зокрема, Ольга Келеш стала Мішель Бінор, Юлія Білик — Теа Марті, Олена Андропова — Дербі Хепберн. В Ужгородському РАГСі торік зареєстрували 68 змін імен та прізвищ, проте відмовилися навести приклади, посилаючись на те, що ця інформація є конфіденційною.


Вікторія Сабо РІО

admin