На Закарпатті розтринькують бюджетні кошти, виділені для підтоплених господарств

За словами Федака, працівники КРУ взяли участь у розгляді і твердженні актів обстежень і дефектних актів потерпілих від повені господарств і будинків у тих чотирьох районах, що, відповідно до Указу Президента України від 28 липня 2008 року №682/2008, оголошені зонами надзвичайної екологічної ситуації.

«Оскільки окремі акти обстежень і дефектні акти були складені без представників КРУ, було ініційовано повторне комісійне обстеження, що вже проводилося з залученням наших працівників, а також відповідних представників органів місцевого самоврядування», — прокоментував заступник начальника.

Майже після двох тижнів такої роботи контролерами-ревізорами відвернені фінансові порушення на загальну суму 193,7 тис. гривень. Наприклад, у місті Рахове виключили зі списку постраждалих громадян 5 родин, житлові будинки яких були зараховані в ІІІ категорію (мають потребу в поточному ремонті). Комісія Рахівскої міської ради і працівники КРУ з’ясували, у цих дворогосподарствах повінню ушкоджені тільки господарські будівлі. У такий спосіб КРУ вдалося запобігти завищення потреби в засобах на ремонт цих будинків на суму 20 тисяч гривень.

Подібний випадок зафіксували й у Хустському районі: тут також проведене повторне комісійне обстеження житлових будинків, віднесених до ІІІ категорії. Що цікаво, за час роботи комісії з повторного обстеження житель села Кошелево добровільно вирішив повернути 5 тисяч гривень матеріальної допомоги як такий, котра отримана ним безпідставно.

Майже аналогічна ситуація, за словами Федака, з будинками Метеостанції держгідромета України в тім же таки Рахів. Комісія Рахівскої міської ради під час повторного обстеження при участі працівників КРО в Рахівському районі з’ясувала, що ушкоджень будинків і насаджень нема, підтоплено тільки частково підвальне приміщення, у якому розміщений казан і парове опалення. До речі, попередні акти обстежень і дефектні акти, складені комісією Закарпатського обласного центра по гідрометеорології, передбачали відшкодування нанесених збитків метеостанції на суму 99 тис. грн. і визначили потреби в поточному ремонті на суму 50,7 тис. грн.

UA-reporter.com

admin