На Рахівщині тривають відновлювальні роботи

Дім родини Лофердюків в селищі Ясіня, де на урочистому закладанні фундаменту 5 серпня побував Президент України Віктор Ющенко, будівельники планують здати вже за місяць. А зараз вже завершують перекриття даху. За словами начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Олександра Андялоші, наразі повністю вирішено питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво, для всіх сімей виготовлені проекти нових будинків. Планується, що родинам зведуть такі ж за площею оселі, які вони і мали.
Що стосується фінансування відновлювальних робіт, то, за словами керівника краю О. Гаваші, тут теж виникає чимало проблем. Хоча кошти і надходять в область, але наразі урядом не затверджений порядок їх використання. Також урядовцями не визначено перелік об’єктів, на які потрібно спрямовувати ці гроші. “Кошти вже кілька тижнів лежать у нас на рахунках, але використовувати їх не можемо. Ми не отримували перелік об’єктів, тому і не можемо фінансувати відновлювальні роботи.
Фахівці об’єднаної дирекції будівництва водогосподарських об’єктів цього тижня розпочали будівельні роботи на 13 об’єктах. Наразі на зведенні берегоукріплень залучено 50 робітників та 37 одиниць техніки. Загалом на Рахівщині планується звести до листопада чотири водозахисні споруди. Це дасть змогу захистити від стихії низку населених пунктів.
“Цьогорічна стихія зайвий раз довела, наскільки ефективною є політика захисту населених пунктів від паводків. Об’єкти споруджені в рамках виконання комплексної державної протипаводкової програми “Тиса” і побудовані, починаючи з 2006 року, витримали натиск води. Наразі йде підготовка до розробки проекту бюджету на 2009-ий рік. Ми будемо домагатися того, щоби 214 мільйонів гривень, які передбачені протипаводковою програмою на наступний рік, були закладені в статті витрат бюджету”, – каже Гаваші.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin