Ющенко наїжджає, мовляв, на Закарпатті масово вирубується ліс…

Нагадуємо, що науковці вважають вирубку лісів на Закарпатті однією з причин нещодавнього паводка. Навіть Ющенко “наїхав” на закарпатських чиновників, адже, літаючи над Закарпаттям, помітив велику кількість лісопилень посеред лісу. Президент зобов’язав закарпатських правоохоронців розібратися в законності діяльності всіх пилорам регіону. “Пане генерале, що з цими лісопильнями збираєтеся робити? Скільки у вас тут власних лісопилень? Хто дав дозвіл на цю роботу? Наведіть лад!”, — звертався Ющенко до головного міліціонера області генерала-майора Віктора Чепака.
Що робить міліція — достеменно невідомо, однак лісівники краю швиденько зібрали прес-конференцію, аби довести журналістам, що причина стихії полягає в чомусь іншому. “За ті кілька днів випала двомісячна норма опадів — понад 2,5 мільярда кубометрів води, а карпатські ліси можуть витримати лише 250 мільйонів кубометрів води”, — зауважив заступник голови Держкомлісгоспу України Олексій Пристая. Також пан Пристая наголосив, що Закарпаття має
52 % лісистості, в лісах лежать три мільйони кубометрів деревини, отож, за його словами, нема місця для висаджування лісів. Начальник управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга запевняє, що навіть якби ліси покривали землю на 95 %, то це б не утримало ту кількість опадів, які випали 23—27 липня.
Щодо наявності підпільних пилорам та питань охорони лісу, то головний лісник краю стверджує, що самовільні вирубки лісу дедалі зменшуються і за останнє півріччя самовільно було вирубано понад дві тисячі кубометрів деревини. “Легітимні пилорами чи нелегітимні — цим питанням мають займатися відповідні органи”, — сказав Мурга. Власне, у 2007 році за самовільну вирубку, крадіжку лісу до кримінальної відповідальності притягнули п’ятьох закарпатських лісників.
Попри виправдовування лісівників міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра вважає вирубку лісів у Карпатах одним із головних факторів, що вплинули на наслідки паводка в шести областях, і виступає за активізацію розслідування міліцією і прокуратурою законності видачі ліцензій на вирубку лісів у Карпатах.

Евеліна Гурницька для clipnews

admin