Гуцульську бринзу—2008 треба провести, аби подякувати вівчарям за літній труд

Депутати Рахівської районної ради, які виступали проти проведення фестивалю, так і не прийняли остаточного рішення, відклавши це питання на наступну сесію, що повинна відбутися 28-29 серпня.
Начальник відділу культури Рахівської міськради Володимир Шепета стверджує, що гроші на святкування «Гуцульської бринзи» у бюджеті є. Обласна влада також висловила готовність допомогти. «Свято стало міжнародним, тому ми просимо районних депутатів не забороняти його, це ж наша культура, наші традиції і спосіб популяризувати сам Рахів», — каже Шепета.

Довідка:

Депутати Рахівської районної ради (Закарпатська область) хочуть скасувати один із найпопулярніших закарпатських фестивалів – «Гуцульська бринза». Причина — післяпаводковий «траур». Прихильники фестивалю переконують, що подібне рішення – «геноцид проти гуцульського народу».

Остання сесія Рахівської районної ради замість півтори години тривала чотири. У порядок денний було включено лише три питання. Найбільше дискусій викликав саме фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза», що проводиться у Рахові восени вже понад 10 років.

Противники фестивалю стверджують, що він недоречний в час, коли мешканці найбільш постраждалого в області району ще не мають нових домівок. Натомість депутат райради Анатолій Пріц стверджує, що скасування традиційного свята – це неповага до горян, ризик втрати туристичного іміджу і взагалі «геноцид проти гуцульського народу».

ЗІК

admin