Грошей вистачає…

В постраждалих районах (Хустський, Тячівський та Рахівський) постраждало 1539 сімей, серед яких 20 сімей, житлові будинки яких повністю зруйновані (І категорія), 57 сімей, які відселені з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту (ІІ категорія) та 1463 сім’ї, житлові будинки яких пошкоджені і підлягають поточному ремонту (ІІІ категорія).
Кабмін пообіцяв їм матеріальну компенсацію, щоправда, незначну. За словами в.о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення Ганни Морозюк, постраждалі від паводку вже отримали мінімальну допомогу: І категорія — по 5 тисяч гривень, ІІ категорія — по 2500 гривень, ІІІ категорія — по тисячі гривень.
“Наразі повинні виплатити вже більш суттєву матеріальну компенсацію: для І категорії — 50 тисяч гривень, для ІІ категорії — 20 тисяч гривень, для І категорії — 5 тисяч гривень”, — зазначила Г.Морозюк.
Та виплачувати гроші поки не поспішають, адже, як зазначила Морозюк, лише п’ять сімей отримало компенсації — загальна сума складає 25 тисяч гривень.
На запитання щодо можливих фальсифікацій списків постраждалих (до речі, нещодавно спостерігалася фальсифікація списків на Івано-Франківщині), п. Морозюк наголосила, що їй такі факти невідомі і вся відповідальність за списки лежить на райдержадміністраціях постраждалих районів.
Щодо компенсацій від нещодавнього паводку, що стався на Ужгородщині та Перечинщині, то ще не відомо, чи виплачуватиметься і їм допомога. “Ми не маємо відомостей про збитки завдані від паводку на Ужгородщині й Перечинщині.. Нема жодних рішень Уряду щодо відшкодування цих збитків”, — сказала Г. Морозюк.
На завершення г. Морозюк запевнила журналістів, що грошей на виплати компенсацій достатньо й незабаром всі постраждалі отримають відповідну допомогу.

Евеліна Гурницька для clipnews.info

admin