Французи їхали на Закарпаття… з гашишем й марихуаною

В ході митного оформлення ці іноземці заповнили митні декларації в яких вказали про кількість валюти в кожного. Також вони заявили, що предметів, які підлягають обов’язковому декларуванню, або прихованих чи заборонених для переміщення через кордон України, вони не мають.
Але під час здійснення митного огляду мікроавтобусу всередині салону виявлені незадекларовані та приховані від митників в різних місцях полімерні прозорі пакетики, в яких у невеликих кількостях містились сухі подрібнені речовини рослинного походження сіро-коричневого, зелено-коричневого та зеленого кольорів, а також металевий пристрій для подрібнення речовин рослинного походження.
Згідно з висновком спеціалістів УМВС України в Закарпатській області, виявлені у громадян Франції речовини рослинного походження зелено-коричневого та зеленого кольорів є канабісом (марихуана) та гашишем, а речовини рослинного походження сіро-коричневого кольору – грибами.
Таким чином, громадяни Франції переміщували через кордон України особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено, із приховуванням від митного контролю методами, що ускладнюють їх виявлення, тобто скоїли злочин, передбачений частиною 2 статті 305 Кримінального кодексу України. Порушено кримінальну справу.
Того самого дня близько восьмої години вечора, в зону митного контролю митного поста “Ужгород” в’їхав зареєстрований у Франції вантажний мікроавтобус “Мерседес Бенц”.
Під час проведення митного контролю салону вантажного мікроавтобуса, за допомогою службового собаки, було виявлено приховані від митного контролю в невеликій кількості подрібнені речовини рослинного походження зелено-коричневого та зеленого кольорів. Експерти встановили, що ці речовини містять тетрагідроканабінол і є особливо небезпечними наркотичними засобами – гашишем та марихуаною, обіг яких заборонено.
І водій, і пасажир – громадяни Франції, скоїли злочин, передбачений частиною 2 статті 305 Кримінального кодексу України. Порушено кримінальну справу.
Гроші рахунок люблять!
У міжнародному аеропорті “Бориспіль” у громадянина України, який відлітав з України до Італії (м. Рим), було виявлено іноземну валюту в кількості 11570 Євро та 1211 гривень. Гроші знаходились: в одному з відділень дорожньої сумки пасажира, та у кишені брюк.
Пасажир обрав проходження митного контролю “зеленим коридором”, тим самим задекларувавши наявність іноземної валюти у сумі, що не перевищує 10000 Євро (чи еквіваленту цієї суми).
На момент проходження митного контролю документів на право переміщення валюти понад норму пасажир не надав.
Своїми діями пасажир порушив порядок проходження спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення валюти через кордон України. Ці дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 339 Митного кодексу України. З загальної кількості виявленої 10 тисяч євро було пропущено, а гроші в сумі: 11570 Євро та 1211 гривень – вилучено у зв’язку з складанням протоколу про порушення митних правил. По даному факту складено протокол про порушення митних правил.

“Пресс-біржа”

admin