ДПА не зможе наживитися на матеріальній допомозі постраждалим від паводку

А інформаційним приводом для цього стала вчорашня прес-конференція Людмили Денісової на тему “Компенсаційні виплати уряду постраждалим від стихійного лиха 23-27 липня 2008 р.: обсяг виплат, процедура, затверджений порядок перерахування коштів, строки здійснення виплат”, яка відбулася в Кабінеті Міністрів.
Деякі представники ЗМІ звернулися до урядовця з проханням пояснити, наскільки правомірним є випадки обкладання податками благодійних внесків, які перераховуються українцями на пожертви постраждалим.
Людмила Денісова пообіцяла з`ясувати це детальніше, однак додала: “На найближчому засіданні уряд планує винести на розгляд питання доцільності звільнення від ПДВ коштів, що будуть перераховуватися постраждалими від повені людьми будівельним організаціям, що зводитимуть для них житло”.
Що ж до пожертв, які наші співвітчизники перераховують на благодійні рахунки, відкриті з ініціативи уряду, послуговуючись телефонним зв`язком “Укртелекому”, то тут відповідь однозначна – держава не може мати від них жодного зиску.
Не забарилося й спеціальне роз`яснення податківців щодо деяких питань реалізації Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 N1024-р “Про додаткові заходи із залучення коштів для надання допомоги громадянам, які постраждали від стихійного лиха”, в якому йдеться про порядок оподаткування телекомунікаційних послуг.
Як повідомили в прес-службі ДПА України, відповідно до підпункту 5.1.21 пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про податок на додану вартість” операції з надання благодійної допомоги звільняються від оподаткування ПДВ.
Відповідно до статті 1000 Цивільного кодексу України за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Відповідно до статті 827 цього Кодексу за договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.
Іншими словами, зазначили у прес-службі ДПА, використання телефонного зв’язку (за номером 8-900-300-10-90) і скорочених номерів рухомого зв’язку для SMS (за номером 1090) є формалізацією доручення абонента телефонного зв’язку на перерахування його коштів на небюджетний рахунок, відкритий в Державному казначействі для надання допомоги громадянам, які постраждали від повені.
З огляду на це та враховуючи положення Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, у ДПА України наголосили: “Зазначені кошти не включаються до бази оподаткування ПДВ, а також валового доходу і валових витрат при обчисленні податку на прибуток.
Кошти, які надійшли на благодійний рахунок уряду за допомогою телефонного зв’язку та sms-повідомлень, будуть передані постраждалим у повному обсязі”.

Тим часом, Міністерство праці та соціальної політики України продовжує повідомляти про збільшення “армії” благодійників, які не залишилися байдужими до трагедії своїх співгромадян, надіславши SMS-повідомлення (за номером 1090) або зателефонувавши на лінії фіксованого та мобільного зв’язку (за номером 8-900-300-10-90), відкриті урядом Ю. Тимошенко.
Зокрема, за останніми даними, кількість дзвінків, що надійшли на лінії фіксованого та мобільного зв’язку становить 237,2 тис, а кількість SMS-повідомлень – 267,4 тис. одиниць.
“Орієнтована сума, яка повинна надійти на небюджетний благодійний рахунок Мінпраці становить 5 046 тис гривень”, – сказала у розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу Людмила Денісова.
Станом на ранок 13 серпня 2008 року на благодійному рахунку для надання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок стихійного лиха, вже перераховано 12 мільйонів 662 тисяч гривень. Лише за минулу добу надійшло 1 мільйон 113 тисяч гривень. Це – чи не рекордна сума за останні дні!
“Міністерство праці та соціальної політики висловлює подяку всім, чиє серце небайдуже до людського горя!”, – наголосила Людмила Денісова.

Укрінформ

admin