Діяльність словацького підприємця призвела до пожежі та завдає суттєвої шкоди екології Карпат

Жителі навколишніх вулиць вже давно скаржаться на те, що на цьому підприємстві постійно спалюють деревинні відходи виробництва, говорять, що ночами нічим тут дихати, а деревинну тирсу вивозять поруч, утворивши гори висотою по п’ять, шість метрів на території біля гектара землі. Два місяці тому, перевіряючи таку інформацію, нам вдалося сфотографувати неодноразові факти спалювання відходів прямо на території «європейського» підприємства. Також переконалися, що складування тирси біля «Словака», так місцеві мешканці називають власника ТОВ «Самвер», наносить не абияку шкоду оточуючому довкіллю, навіть після несильного дощу тут відчувається запах оцтової кислоти, а з труби, яку «дбайливо» закопав «Словак» на території, де знаходиться тирса, тече чорна густа речовина. Люди скаржаться, що раніше могли напувати худобу в цьому потічку та прати білизну, а тепер навіть качки покупатися йдуть вище штучної притоки, якою є «чорна» труба. При значних опадах з території, на якій гниє тирса, на повну трубу діаметром п’ятдесят сантиметрів валить речовина, подібна до нафти. Вітром тирса розноситься по людських садибах і потрапляє навіть до хат, проте жодної реакції з боку земельної інспекції та екологічних служб щодо незаконного накопичення відходів та нецільового використання земельної ділянки.


На території, за декілька метрів від місця, де виникла пожежа, знаходяться три металеві чани, повні попелу. Це залишки відходів деревини, яка спалюється просто на бетонній площадці біля цеху, так проходить щоденна «по-європейськи» «цивілізована» утилізація відходів. Знервований директор вириває в мене фотоапарат і кричить, що це приватна територія, на якій знімати заборонено. Я його можу зрозуміти, «бос» в цей час відсутній, і за інформацію, яка вийде із місця пожежі, він несе відповідальність. Після цього невеличкого інциденту працівники міліції також забороняють проводити мені фотозйомку, посилаючись на те, що це є приватна територія. І в мене це навіть не викликає подиву, тому що в Перечині вже давно міліція виконує накази очільника району і залежна від бізнесових структур. Зрозуміло, власникам є що приховувати від людського ока, тим більше від страхової компанії, екологічних та санітарно-епідеміологічних служб.


Спілкуючись із жителями навколишніх вулиць, які спостерігали за пожежею, розумієш, як їм в’ївся в печінки, як вони кажуть, такий інвестор. Просячи від Господа Бога прощення, вони говорять, що це покарання за розрите кладовище, яке знаходиться всього в декількох метрах від підприємства і яке «Словак» перетворив на кар’єр, за те, що у Великодню п’ятницю важка техніка, якою навіть в такий день вивозили з кладовища глину, не давала спокою похованим тут перечинцям. Деякі чоловіки згадують, як «Словак» відібрав у них дорогу, якою добиралися до своїх земельних ділянок, пообіцявши побудувати поряд. Важкі спогади і в бабки, яка каже, що «Словак» у неї видурив декілька років тому її пай розміром 70 сотин за 250 доларів і переоформив на когось зі своїх працівників. Люди уже не вірять, що з цим мільйонером в Україні хтось наведе порядок, значні кошти, зароблені на наших природних ресурсах, дають йому змогу «домовитися», тому і пропонують збирати підписи та звертатися в Європейський Союз та Словацьке Генеральне консульство, щоб забрали від них такого інвестора.Clipnews.info

Результати діяльності словацького інвестора в місті Перечин Закарпатської області у відеороликах

admin