Держводгосп стурбований через викиди Румунією у Тису забруднюючих та токсичних речовин

Як зазначається, якість води у Тисі екологи перевіряють щодня й одразу у декількох районах області. Утім через паводок дістатися до деяких контрольних точок забору води вони не можуть. Поки що результати аналізів у межах норми. Такі ж висновки оприлюднили й угорські фахівці. Не виявлено у Тисі також загиблої риби.
Попри це українська сторона пред`явила Румунії претензії щодо порушення низки урядових договорів про водне господарство, йдеться у повідомленні прес-служби Держводгоспу. Так, `Німецька хвиля` поінформувала, що аварійний сток важких металів у річкові води стався 26 липня, тоді як Румунія повідомила про нього тільки через добу. За цей час потужна повенева хвиля могла віднести забруднення на сотні кілометрів. Чому зволікали з повідомленням про аварію, представники Румунії не пояснили. Тим часом, закарпатські екологи й далі перевіряють воду у Тисі. Ця робота щодня обходиться бюджету у тисячі гривень, наголошують фахівці.
Довідково повідомляється, що незабаром це питання стане предметом серйозної дискусії на зустрічі Уповноважених урядів України та Румунії з питань співробітництва, раціонального використання та охорони транскордонних річок.

УКРІНФОРМ

admin