Дамба у Чопі витримала пікову хвилю паводку

31 липня в районі міста Чоп пройшла пікова хвиля паводку – реконструйована дамба підтвердила свій запас міцності. Шкоди не завдано. Зараз рівень води в Латориці біля Чопа становить 609 см. Про це повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
В області і надалі залишаються підтопленими чотири населені пункти, 199 дворогосподарств та 251 будинок у Тячівському районі. Також під водою залишаються 1 016 гектарів сільгоспугідь. В інших населених пунктах постраждалих районів вода зійшла.
Завершились рятувальні роботи і всі служби, зокрема МНС, облводгосп, облавтодор – працюють над ліквідацією наслідків паводку. За останніми даними, зруйновано 6 автомобільних мостів (по три – в Тячівському і Рахівському районах), ще сімом – завдано шкоди. Крім того, паводок пошкодив 114 пішохідних мостів і містків у Тячівському, Рахівському, Міжгірському, Хустському і Свалявському районах. Зруйновано 44 км автодоріг, найбільше – на Рахівщині (25 км) та Тячівщині (15 км), а також 25,6 км берегоукріплень.
У дні паводку було загалом було підтоплено 1 312 будинків, з них 1 292 – зазнали пошкоджень. Наразі вода вже зійшла із 308 помешкань. Основні зусилля служб зараз зосереджені на відкачці води із тих будівель, де ще вода, очищенні від намулу.
Фахівці обстежують дамби, протипаводкові споруди, водозабори тощо. Облсанепідстанцією обстежено 2 196 об’єктів у Тячівському, Рахівському, Хустському районах. Проводиться дезинфекція колодязів. Тимчасово призупинено експлуатацію 3 водопроводів, ще у 2 дитячих навчальних закладах та 7 закладах громадського харчування припинено роботу – вода не відповідає нормам.
Ветеринарна служба обстежила 1 294 дворогосподарства щодо виявлення загиблої птиці та свійської худоби. Зокрема, в одному із фермерських господарств Тячівщини загинуло 34 овець, 396 голів птиці та 108 кролів.
У постраждалих населених пунктах медичні працівники проводять обхід. Всього пройшло медичний огляд 4 698 осіб. Шістнадцять потребували невідкладної медичної допомоги, дванадцятьох госпіталізовано.
Проводиться постійний моніторинг епідситуації, і на даний момент не зафіксовано жодного випадку інфекційних хвороб.
Область почала отримувати гуманітарну допомогу. Наразі на благодійний рахунок надійшло 100 тисяч гривень від Донецької облдержадміністрації.

ZIK

admin