Закарпатський облводгосп впевнений, що Чоп не затопить

Водгосп впевнений, що Чоп не буде затоплено. Усі надії фахівці покладають на прикордонну дамбу на ділянці с. Саловка (Угорщина) – с. Соломоново (Україна), яку близько півтора роки тому відреконструювали і підняли на півтора метра (об’єкт здавали особисто Президенту України Віктору Ющенку). Висота дамби від дна Тиси перевищує 13 метрів. Вона має протяжність 18 км і захищає 7 населених пунктів, у тому числі м. Чоп.
За інформацією водгоспу, мешканці Чопа можуть бути спокійними. Більше переживає угорська сторона, яка немає настільки укріпленої дамби, її реконструкцію лише планували на майбутнє.

Довідка:
У найближчі дві доби на Закарпатті очікується підйом води до 10 м в районі міста Чоп. Про це сьогодні, 28 липня, повідомили із управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
Фахівці стверджують, що реальної загрози населеним пунктам нема: ситуація під контролем, напоготові необхідна техніка та люди, заготовлені мішки з піском. Збудовані і реконструйовані дамби (зокрема біля Чопа) повинні витримати натиск великої води, сподіваються в області.

ZIK

admin