Закарпатська облрада просить Кабмін скасувати наказ Вакарчука про обов’язкове викладання шкільних предметів українською

Своє прохання депутати мотивують тим, що наказ загрожує знищенням шкіл для нацменшин Закарпаття. Закарпатські депутати переконані, що викладання шкільних предметів українською мовою призведе до різкого зниження рівня знань учнів шкіл для нацменшин. А також нарікають, що не можна вводити двомовність, попередньо не розробивши ґрунтовної методики викладання.
Найбільше бунтують представники угорської меншини, які заявляють, що в школах для закарпатських угорців немає ні навчально-методичного забезпечення, ні педагогів для виконання наказу міністерства. Досі в угорсько мовних школах Закарпаття українською мовою викладали лише предмети «Українська мова» і «Українська література», і то адаптовано. В окремих селах Закарпаття майже усі діти взагалі не володіють українською мовою, на сільрадах висять прапори Угорщини, таблички на установах та магазинах також містять надписи угорською мовою.
Проблема перейшла у політичну площину. Угорців підтримала Партія регіонів, яка вже збирає підписи батьків і вчителів проти наказу міністра. Як повідомили у прес-службі партії, її фракція у Верховній Раді має намір у разі нескасування наказу ініціювати відставку Вакарчука. Натомість прес-служба НУНС розповсюдила заяву нардепа Станіслава Аржевітіна, який переконаний, що проблеми національних меншин Закарпаття штучно підігріваються ззовні.

ZIK

admin