В Ужгороді гинуть породисті собаки

Лише за два дні таких здохло близько сотні. Ветеринари та місцева влада розводять руками. Кажуть: у місті з’явилася людина, яка отрутою бореться з безпритульними псами, а решта — випадкові жертви. Собака Чопі в родині Мудрових прожив 13 років. Був повноправним членом сім’ї. Смерть пса хазяї сприйняли як втрату рідного.”Так это все случилось. Не думали, что именно так”, — каже Івета Мудрова.
Трагедія не лише в родині Мудрових. В Ужгороді минулими вихідними вмерло сто порідних собак. “Вечером вышел как бы погулять. Уже пришел, вечером, часов 12, и у него началась отдышка. И в 7:35 он умер”, — бідкається постраждала Юдіта Чорна.
Місцева влада розводить руками. Каже — комунальні підприємства непричетні.
“Ми вживаємо заходи, які є відповідними до чинного законодавства. Стріляти або труїти – це не є відповідним до цього закону”, зазначає речник міського голови Ужгорода Олег Подебрій.
Ветеринари ж смерть порідних собак не пов`язують з епідемією. За неофіційною інформацією, псів труять жителі Ужгорода — так вони борються з безпритульними тваринами. “Минулого року 539 людей було покусано, цей рік — 366 за півроку. Звичайно, люди агресивно настроєні. І в нас теж складається така думка, що ці постраждалі приймають ті чи інші міри”, — наголошує керівник управління Держветслужби Юрій Сенинець.
Якщо зловмисника впіймають, на нього чекає кримінальна відповідальність. Може й відсидіти – від 6-ти місяців до 2-х років.

Марина Коваль, НТН

admin