Ужгородці боргують комунальним підприємствам мільйони гривень

Виходить, що третина міського населення не платить за отримані комунальні послуги і тим самим гальмує розвиток цих підприємств.
Так, за результатами півріччя борги ужгородців перед КП “Уж-тепло” становлять 10 млн. грн.(саме підприємство, відповідно, також має борги за газ на суму 8 млн. грн.). З огляду на борги міста за газ перед НАК “Нафтогаз Украни” годі сподіватися, що ця акціонерна компанія буде лагіднішою до своїх боржників, як це було торік, тож цілком імовірною є загроза неввімкнення міських котелень у жовтні. Квартири своїх “злісних неплатників” КП Уж-тепло” обіцяє блокувати. Виконком Ужгородської міської ради ухвалив рішення максимально сприяти встановленню автономного опалення у квартирах ужгородців, уже видано близько 2 тисяч дозволів, та щотижня видається понад 200. На жаль, що стосується встановлення автономок в оселях ужгородців за рахунок міського бюджету, то коштів на це наразі немає. Якщо торік автономне опалення встановили в 14 житлах городян, то цьогоріч реально доводиться розраховувати хіба на одиничні варіанти.
8,5 млн. грн. населення заборгувало за утримання будинків і прибудинкових територій, а це кошти, за які можна було би відремонтувати частину дірявих ужгородських дахів (40 дахів у місті протікають) або перебрати усі системи водозабезпечення багатоквартирних будинках.
“Ахіллесовою п’ятою” залишається плата населення за вивезення твердих побутових відходів. Так, КП “Уж” ужгородці заборгували 600 тис. грн. та ще близько 200 тис. грн. — КШЕПу. Тобто підприємства-прибиральники недоотримали кошти, за які могли би придбати 400 нових контейнерів для сміття. Два млн. гривень місто вже використало на придбання двох нових сміттєзбиральних машин та нові сміттєві контейнери. Те, що підприємства недоотримують плату за послуги від населення, впливає і на рівень зарплати їх працівників. По КП “Уж”, наприклад, середній рівень зарплати в межах тисячі гривень, до того ж старіє кадровий потенціал. Скрутне становище підприємств, борги населення змушують піднімати тарифи на збір та вивезення сміття, що міська влада наразі поки що стримує. Однак реальна ситуація така, що тільки за умови, що угоди на послуги сміттєзбиральних підприємств укладе 93—95 % абонентів, тарифи не ростимуть. У багатьох країнах Заходу шириться практика: мешканці багатоквартирних будинків виносять сміття, маючи при собі абонкнижки про сплату або спеціальні талони. Тобто крок, на який змушена піти міська влада, аби врятувати місто від сміття та підприємства від скрути, не є ноу-хау. Володимир Олександрович повідомив ЗМІ, що вже днями схема контролю за неплатниками зміниться: викинути сміття на контейнерних майданчиках можна буде тільки за умови пред’явлення абонкнижки. Звісно, вже нині можна передбачити, що буде багато нарікань та скарг, але такі “ображені” можуть і повинні відстояти своє “право на смітник” у суді.

Clipnews

admin