Тримати вухо біля землі…

Провідний український політик привітав зі святом Петра і Павла учасників фестивалю “Селиська співанка” та всіх закарпатців і похвалив “людей, які самі собі зробили свято”, що проводиться вшосте та набуло міжнародного масштабу, і пропагують “духовність у час, коли править бал гривня і нажива”. Володимир Михайлович зізнався, що попри те, що дуже близька йому людина цього дня відзначає своє 70-річчя, він з задоволенням прибув на Закарпаття, щоб долучитися до свята, де оживають народні традиції, лунає живий спів (фестиваль забороняє використовувати виступи під фонограму). “Я завжди був переконаний у тому, що необхідно тримати вухо біля землі”, — наголосив він. Адже без розбудови села неможливо розбудувати державу, а українці — тією чи іншою мірою — вихідці з села і зрадити його не мають морального права.
Подібні народні свята є чудовим зразком самоорганізації й самовираження місцевої громади, поєднання сфери бізнесу і соціальної сфери.
Оскільки Володимир Литвин прибув разом з народними депутатами Катериною Ващук та Михайлом Сятинею практично відразу ж після закриття сесії Верховної Ради, без розмов про політику, звісно, не обійшлося. Двадцять нардепів-“народників” у Верховній Раді намагаються продукувати пропозиції, а не висувати безкінечні звинувачення та з’ясовувати, хто більше вкрав. На жаль, про Україну насправді ніхто не думає, акцентував Володимир Литвин. За його словами, член Народної партії — “як дружина Цезаря, поза підозрою”, а тому Народна партія ніколи не лобіювала й не підтримувала за гроші чиїсь корпоративні інтереси. “Нашими руками жар загрібати не будуть, а влада така, на яку заслуговують люди, “— висловився лідер Народної партії. На його переконання, “через вибори за партійними списками країна розпадається на нарізані кусочки”.
За півроку, що Верховна Рада практично не працювала, Володимир Литвин зустрічався з виборцями двічі-тричі на тиждень й враження від проблем, які тяжіють над людьми, в нього гнітючі. Чимало українців потребують соціального захисту, натомість понад сто соціальних законів на 140 млрд. грн. призупинено. Він розповів, що в останні дні парламентської сесії вдалося досягти порозуміння між НП і БЮТ. Після взаємних претензій лідери двох партій домовилися не “грати” своїми суперечками на користь третіх сил.
Про ситуацію в Закарпатті, яке перебуває під гнітом балогівсько-кумівського клану, йому відомо. Як запевнив очільник Народної партії, “запити, звернення робив неодноразово”, “тут є велике терпіння, готовий стояти разом з людьми”. Володимир Литвин у відповідь на запитання про завдання новоствореного Єдиного Центру також висловив переконання про те, що “штучно створені проекти нічого не дадуть”.

Після прес-конференції очільник Народної партії, нардепи- “народники”, голова обласної організації Народної партії Сергій Ратушняк, депутат обласної ради Олександр Антал зустрілися з місцевим партактивом. Хустський районний осередок серед найпотужніших в Україні, має осередки в усіх селах, і саме у нас, в Закарпатті, найбільше депутатів-“народників” у місцевих радах.

admin