Створення міжнародного аеродрому європейського рівня “Мукачево” — вважають найпривабливішим проектом

Презентація інфраструктурних інвестиційних пропозицій відбулася сьогодні, 21 липня, в малому залі Закарпатської облдержадміністрації. Презентації проектів слухали заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик, начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов та регіональний керівник проекту партнерства Канада-Україна “Регіональне врядування і розвиток” у Закарпатській області Марія Попадинець.
“Є багато можливостей вигравати гранти, отримувати міжнародні кредити… В даному випадку цей проект є важливим, адже він є першим кроком, який зацікавить Світовий банк у видачі кредиту на той чи інший проект”, — зазначив Гоблик.
Цього разу презентували й обговорили сім проектів. Найкращі презентуватимуть 30 липня в міністерстві фінансів (Київ).
Власне, автори проекту (рахівська міська рада) з міста Рахова хочуть перевести будівлі міста Рахова на електроопалення. Основною метою проекту є забезпечення мешканців Рахова стабільною дешевою енергією й зменшити витрати з бюджету на електроенергію. На втілення проекту потребують капіталовкладень на суму 47,815 млн. грн., а реалізувати проект хочуть до 2011 року. Автори проекту переконані, що його реалізація покращить екологічний стан довкілля, збереже природні ресурси, зробить місто привабливішим.
Ще один проект — запровадження інноваційних механізмів збору, вивозу та утилізації сміття, що пропонує ужгородська міська рада. Метою є впровадження сортування твердих відходів з вилученням цінних ресурсних компонентів. Це, на думку авторів проекту, покращить здоров’я населення, покращить імідж міста, а всі органічні відходи вивозитимуться на полігон. Планується будівництво сміттєпереробного комплексу потужність до 100 тисяч тонн на рік в Ужгороді. Впровадження проекту розраховане до 2010 року, а на будівництво комплексу потребується 19 мільйонів гривень.
Аналогічний проект презентували виноградівці.
Наступним проектом, який визнали найкращим, є реконструкція військового аеродрому та створення міжнародного аеропорту європейського рівня “Мукачево”. Цей проект хочуть впровадити до початку “Євро-2012”. Завдяки будівництву міжнародного аеропорту, за словами авторів проекту, може збільшитися обсяг зовнішньоекономічної діяльності СПД області, зросте туристична привабливість Закарпаття. Крім того, регіон потребує такого аеропорту через недостатній розвиток авіасполучень області. Крім того, область потребує аеродром, в зв’язку з проведенням “Євро-2012”. Загальний бюджет проекту складає 710745,1 гривень. Як результат, очікується діючий міжнародний аеропорт з розвиненою інфраструктурою (пасажирський термінал, готель, парковка та ін.).
“Хоча проект є хорошим, проте є свої недоліки, як-от спроможність азіатів через нас потрапляти до Європи”, — зазначив Гоблик.
Привабливим проектом є будівництво рекреаційного комплексу на річці Бронька в Іршавському районі.
Представники ужгородської міської ради також висували проект з очистки стічних вод, а в Берегові хочуть покращити екологічний стан, очистити воду басейнів річок за рахунок реконструкції каналізаційно-очисних споруд, урочища “Чизай” та прилеглих каналізаційних мереж.
Отже, проекти презентували. Автори найкращих виступатимуть зі своїми пропозиціями 30 липня в міністерстві фінансів. За словами Погорєлова, хорошими є ідея створення міжнародного аеропорту “Мукачево” та ідея запровадження інноваційних механізмів збору, вивозу та утилізації сміття, що пропонують в Ужгородській міській раді.
До слова, проект партнерства Канада-Україна “Регіональне врядування і розвиток” не передбачає фінансової підтримки на реалізацію вищевказаних пропозицій, натомість допомагає у створенні технічної документації, що допоможе залучити кредиторів того ж Світового банку або інших інвесторів.
Загальна сума поданих інвестиційних проектів складає 200 мільйонів доларів

Евеліна Гурницька для Clipnews.info
admin