РАХІВСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ВРЯТУВАЛИ ЛЮДЕЙ ВІД УРАЖЕННЯ СТРУМОМ ТА НАДАЛИ ПРИТУЛОК 12 ТУРИСТАМ З ХАРКОВА

Оскільки район вже потерпав від водної стихії й усі бойові розрахунки працювали на виїзді, до місця виклику виїхали: начальник ВНПД Рахівського райвідділу Ігор Погоріляк, начальник ППЧ-22 смт Ясіня Олександр Тушер та начальник ПДПЧ-3 м. Рахів Олексій Фомічов. На момент прибуття зсув ґрунту вже частково засипав гараж з автомобілем ВАЗ-2102 та господарські споруди.
– Ми разом з господарем вирішили за допомогою нашого спецавтомобіля ЗІЛ-131 спробувати витягти з під завалу жигулі, – розповідає Олександр Тушер. – Однак, вщент промокла земля не випустила свою здобич, а ще більше навалилася. Проаналізувавши ситуацію (над житловим будинком нависла реальна загроза руйнування), вирішили негайно цю сім’ю з двома неповнолітніми дітьми евакуювати до родичів.
Окрім цього офіцери побачили неподалік високовольтну лінію електропередач, під якою земля, через перенасичення вологою, була неначе жива. Будь-якої миті опора могла рухнути і тоді лиха не минути, адже поруч знаходилося ще три дворогосподарства, де мешкають люди. Щоб не допустити трагедії, рятувальники організували чергування, аж поки загроза не минула. На щастя, все обійшлося.
Наступний день, 25 липня, Рахівщина продовжувала протистояти стихії. Під вечір до райвідділу місцевих рятувальників за допомогою звернулася група туристів з Харкова. 12 освітян приїхали на відпочинок у Карпати. Через сильні зливи їхнє наметове містечко, а також одяг, продукти харчування вщент промокли. Оскільки виїхати відразу додому вони не мали змоги, адже білети були куплені на тиждень пізніше, бо всі сподівалися на гарний гірський відпочинок, тоді туристи вирішили шукати порятунку в рятувальників. Керівництво райвідділу з огляду на ситуацію, розмістило гостей в актовому залі адмінбудівлі, забезпечивши їх усім необхідним для проживання.

admin