Процедура отримання дозволу малого прикордонного руху від Словаччини майже ідентична отриманню Шенгенської візи

Угоду вже затвердили парламентарії Національної ради Словацької Республіки. Очікується, що українською стороною документ буде ратифіковано у вересні цього року.
За словами Гороховської, процедура отримання дозволу з боку Словаччини доволі складна. Громадяни України повинні будуть надати запрошення зі словацької сторони, завірене відповідними органами в цій країні. Таке ж запрошення потрібно надавати і при оформленні Шенгенської візи. Всі документи, додані до заяви жителями прикордонної зони, повинні бути видані не раніше, ніж за 90 днів до дати подання прохання на отримання дозволу. Крім документів, що підтверджують громадянський стан, та документа, що посвідчує особу, додатково консульство залишає за собою право вимагати здійснення переклад всіх документів словацькою мовою. Ще одне ускладнення для закарпатців – дозволи видаватиме не консульство, а Поліцейське бюро у справах кордонів та іноземців міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.
«В результаті, через складну процедуру оформлення дозволу на місцевий прикордонний рух зі Словаччиною для закарпатців практично не буде різниці, чи оформляти за 35 євро Шенгенську візу, чи дозвіл на малий прикордонний рух, який коштує 20 євро. Переваги матимуть лише діти до 15 років та пенсіонери, яким понад 60 років. Вони отримають дозволи безкоштовно», – каже Галина Гороховська.

Довідка:
Майже 20 тисяч мешканців області на сьогодні отримали дозволи на малий прикордонний рух для поїздок в Угорщину.

ZIK

admin