На Закарпатті відбулася експертна зустріч українських та румунських фахівців у зв’язку з проривом дамби в районі Байа-Борша

Сторони обмінялися інформацією щодо пропуску паводку на українській та румунській стороні. Українські фахівці піднімали питання щодо необхідності своєчасної подачі чіткої і розширеної інформації в разі виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій на території Румунії, з метою своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на українській стороні.
На сьогодні продовжуються відбори проб поверхневих вод р. Тиса в прикордонних створах с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина) та м. Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина). За результатами аналізів концентрації забруднень в створах с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина), Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина) знаходяться в межах, допустимих для паводкової ситуації.
Під час обстеження території ВАТ «Тересвянський ДОК» в смт. Тересва екоінспектори встановили, що паводкові води витіснили частину мазут з ємності, де він зберігався. Внаслідок цього пройшло часткове забруднення частини території підприємства та прилеглої території. Розміри забруднення встановлюються.

ZIK

admin