На Верецькому перевалі відкрито пам’ятник на вшанування пам’яті оборонців України

Від фонду “Спільна Європа – спільна пам’ять” квіти до пам’ятника українським героям поклали також граф Сечені та депутат Угорського парламенту Андраш Тот.
Автор проекту — заслужений художник України Степан Шолтес створив архітектурну композицію із 3-х пілонів, які об’єднані між собою і завершуються хрестом. Таким чином, пам’ятник має вигляд каплиці. Всередині розташований куб із чорного андезиту, який символізує вівтар. На кубі — напис українською та англійською мовами: „На вшанування пам’яті героїв, які пожертвували своїм життям за незалежність, свободу та процвітання України”.

Цього ж дня на Верецькому перевалі відбулося і відкриття пам’ятного знаку, присвяченого переходу угорських племен через Карпати. Участь у заході взяли голова облдержадміністрації Олег Гаваші, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач, Надзвичайний та Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андраш Баршонь, депутат Угорського парламенту Андраш Тот, граф Сечені, представники національно-культурних товариств, громадськості краю.
У свою чергу Андраш Тот наголосив, що цей пам’ятник має об’єднувати як всіх жителів краю, так і народів-сусідів. Автором пам’ятного знаку є Петро Матл. За задумом скульптора, монумент — це мовби ворота між Сходом та Заходом. Пам’ятник зображений у вигляді каплиці, яка складається з семи валунів. Всередині каплиці розташований олтарний камінь, який символізує чашу братського договору.
До пам’ятника, присвяченого переходу угорських племен через Карпати, було покладено вінки та квіти.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin