Мінімальна пенсія в області зросла на 62 грн.

Перерахунки пенсій, згідно з постановою Кабміну щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення від 16 липня, в області здійснені майже 90 %. З першого липня збільшився розмір мінімальної пенсії на 62 грн. і сьогодні становить 544 грн. Відповідно до постанови, перерахунки проведені 264 тис. пенсіонерам, — повідомила начальниця ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. В середньому, за її словами, пенсія в області зросла на 53 грн. Однак збільшення на 62 грн. стосувалося лише тих пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію, бо ті, хто мав 700—800 грн., пенсія зросла лише на 8—10 грн.
“Загальна потреба для Закарпаття після збільшення пенсійних виплат та розмірів надбавок до пенсій додатково становить 13 млн. 342 тис. грн. щомісяця. Загалом на забезпечення пенсійних виплат щомісяця необхідно 222 млн. грн. Натомість надходження до обласного Пенсійного фонду складає 120 млн. грн. Загалом область забезпечує себе лише на 64—65 % і в загальному рейтингу областей перебуває десь посередині. Всі інші кошти надходять з Держбюджету, зважаючи на дотаційність області”, — зазначила Пентек. За словами начальниці управління, на сьогодні лише Ужгород і Мукачево самі себе забезпечують. До слова, Ужгород виконує показники на 130 %. Погана ситуація з гірськими районами. Так, до прикладу, Тячівщина забезпечує себе на 28 %.
До слова, в області зареєстровано 278 тис. пенсіонерів без врахування силовиків, а кількість працюючих, за офіційними даними, складає 300 тис. громадян.

Людмила Федоришина для clipnews

admin