Контроль за якістю води продовжується

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області 27-28.07.08 здійснено відбори проб поверхневих вод на річці Тиса в прикордонних створах біля Тячева у районі держкордону з Румунією та смт. Вілок – у районі держкордону з Угорщиною.
В зв’язку з паводковою ситуацією відбори проб води з річки Тиса в інших створах будуть проведені після зниження рівня води та відновлення транспортного сполучення.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведено дослідження вмісту показників та забруднюючих речовин в пробах води, а саме: перманганатна окислюваність, залізо загальне, марганець, мідь, кадмій, свинець, цинк, амоній сольовий, електропровідність. Концентрації забруднень, за даними попередніх спостережень, знаходяться в межах допустимих норм для паводкової ситуації.
Румунською стороною надані результати аналізів проб води відібраних протягом 27.07.08 року в створі біля Тячева. Концентрації забруднюючих речовин, а саме заліза, марганцю, міді та цинку знаходяться у межах допустимого.
Угорською стороною також проводяться відбори проб води р. Тиса в створі біля смт. Вілок. Результати лабораторних досліджень будуть надані Інспекції у відповідності до “Порядку проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, визначень, оцінки якості води та проведення необхідних дій у зв’язку з надзвичайними забрудненнями”, який є доповненням до Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах.
Відбір та дослідження проб води продовжується.
Про результати лабораторних досліджень буде повідомлено додатково.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області

admin