КОМУ „ЗАВДЯЧУЮТЬ” УЖГОРОДЦІ ЗА ВТРАЧЕНИЙ АКВАПАРК?

За старою звичкою їздять до Невицького. На жаль, відпочинок на воді не завжди є безпечним. Минулої суботи на водних об’єктах області потонуло п’ятеро людей. З початку року на Закарпатті така участь спіткала 23 людини. Як показує сумна статистика минулих років, жертв до кінця літа буде значно більше.

Зазвичай трагедії стаються з власної вини відпочиваючих, бо прохолода гірських річок є не лише приємною у спеку, але й оманливо безпечною. Тому за літні задоволення ми подеколи платимо дорогу ціну. Найбільш проблемними є стихійні місця відпочинку, які не облаштовані належним чином і не знаходяться під контролем медиків і рятувальників, що гарантують безпечність відпочинку на воді.

Чи можливо уникнути людських трагедій, або хоча б мінімізувати ризики для відпочиваючих на воді? Так – це будівництво закритих водних об’єктів, де безпека відпочиваючих на воді знаходиться під постійним контролем. Прикладом тому є аквапарки, велику кількість яких вже збудували наші європейські сусіди.

На жаль, у нас завжди все навпаки. Наразі виглядає так, що ужгородці втратили можливість мати міський аквапарк, де спокійно можна відпочивати. Втратили завдяки обласному чиновнику, який цинічно, через підконтрольні ЗМІ доводить широкому загалу, що звичайний чагарник на болоті коштує для нього дорожче, ніж людське життя. Мова про молоде погорєловське „дарування”, що нині опікується екологією краю, а в майбутньому має надію стати головою обласного центру. Про це давно недвозначно натякають його прихильники з кола старшої рідні у крайових медіа.

Звичайно, міська громада може й помилятися у виборі свого керманича, та навряд чи на черговому волевиявленні не згадає, завдяки кому деякі ужгородці у спекотне літо не повернуться додому після відпочинку на воді. Громада може помилятися, та здоровий глузд втрачати для неї вкрай небезпечно.

Трибуна

admin