Кому потрібен ідентифікаційний код?

Протягом першого півріччя 2008 року 72 закарпатців написали заяву про відмову від ідентифікаційного номера, що на 52 заяви більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це сьогодні, 29 липня, повідомили із ДПА у Закарпатській області.
Відмовляються в основному через релігійні переконання. Податкова нагадує закарпатцям, що, відмовившись від такого номера, вони вже не зможуть скористатися правом на податковий кредит — зменшення податків у зв’язку із витратами на навчання, страхування життя, сплату відсотків за іпотечним кредитом тощо. Закарпатська ДПА навіть видала спеціальну брошуру, в якій пояснює краянам, що текстова інформація не може використовуватися замість номерів, оскільки в країні є чимало однофамільців-тезок, та ще й з однаковими іменами по-батькові. Наприклад, найпоширенішим прізвищем, ім’ям та по-батькові в Україні є Шевченко Микола Іванович (більше 700 осіб), на другому місці — Коваленко Микола Іванович (більше 600 осіб), на третьому — Ткаченко Олександр Миколайович (більше 560 осіб).

Довідка:

Закарпатські податківці впевнені, що громадяни, які вирішили відмовитися від ідентифікаційного номера, роблять це під впливом третіх осіб.
Майже усі заяви, які надходять до податкової про відмову від ідентифікаційного номера, є ідентичними, виготовлені друкарським способом, мають однаковий текст і мають підставою релігійні переконання. Як правило, стверджують податківці, такі заяви подаються громадянами без усвідомлення наслідків. Адже без такого номера, згідно із Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» люди не можуть скористатися правом на податковий кредит у разі витрат на навчання, страхування, придбання житла. Крім того, отримати кредит в банку без ідентифікаційного номера також неможливо.
Є вже кілька випадків, коли громадяни, які уже відмовились від ідентифікаційного номера, знову звертаються до податкової інспекції із заявою про його отримання.

ZIK

admin